Samsung katlanabilir telefonunda dört arka kameraya yer verebilir

Samsung katlanabilir telefon çıkarmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Galaxy X veya Galaxy F adlarıyla anılan telefonun çıkışı için 2019 işaret edilse de, Samsung’un mobil biriminin CEO’su DJ Koh telefonun 2018 bitmeden tanıtılacağını açıklamıştı.

Ünlü duyumcu Ice Universe tarafından yapılan bir paylaşım ise söz konusu telefonla ilgili olarak farklı bir durumu işaret ediyor. Sadece “Samsung Kamera Kamera Kamera Kamera” şeklindeki paylaşım ilk bakışta pek fazla anlam ifade etmiyor gibi görünüyor. Ancak bu tweetin ardından gelişen diyaloglar ve Ice Universe tarafından verilen cevaplar, paylaşımı daha dikkate değer kılıyor.

Dört kameralı akıllı telefonlar artık sıra dışı olmaktan çıkmış durumda. Artık pek çok cihazda iki arka ve iki ön kamera bulunuyor. Örneğin, LG beş kameralı bir telefon üzerinde çalışıyor.

Samsung’un cihazında da kamera dağılımının “iki arka, iki ön” veya “üç arka, bir ön” şeklinde olacağı düşünülse de, Ice Universe bu kameraların hepsinin telefonun arkasında bulunacağını belirtti. Söz konusu telefonun Galaxy F olacağını söyleyen duyumcu, telefonun tanıtımı için de 2018’i işaret etti.

Mevcut bilgiler ışığında dört arka kameralı telefonun Samsung’un katlanabilir telefonu olması fazlasıyla muhtemel görünüyor. Samsung katlanabilir telefonla tanışma Samsung’un kasımda gerçekleştireceği Geliştirici Konferansı’nda olacağa benziyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....