Samsung Kamera Asistanı ile telefon kameralarına yeni özellikler kazandırıyor

Samsung Kamera Asistanı adını taşıyan ve Galaxy S22 serisi telefonların kamerasını iyileştirmek için hazırlanan yeni uygulamasını duyurdu. Şirketin Gold Lock Labs isimli birimi tarafından hazırlanan Kamera Asistanı, yeni seçeneklerle S22 serisinin kameralarına yeni özellikler kazandırıyor.

Kamera Asistanı kullanıcıların karşısına yeni kamera ayarları çıkarıyor. Bu ayarlardan bazılarının diğerlerinden daha ilginç olduğunu belirtmek gerekiyor. Öne çıkan seçenek ise Auto HDR özelliğinin tamamen devredışı bırakılabilmesi oluyor. Buna ek olarak, daha keskin uçları pürüzsüz hâle getirerek fotoğrafları yumuşatma seçeneği de Kamera Asistanı’nda mevcut.

Bir diğer yeni özellik ise hızlandırılmış deklanşör. Böylelikle daha az kare yakalayan telefon, çekim sürecini hızlandırıyor. Ancak bu özelliğin yakalanan karelerin kalitesini düşürebileceğini belirtmek gerekiyor.

Galaxy S22 kamera fotoğraf modunda olsa bile parmak deklanşör tuşuna basılı tutulduğunda telefon otomatik olarak video çekmeye başıyor. Bu özellikten memnun olmayanlar, Samsung Kamera Asistanı uygulamasıyla özelliği devredışı bırakabiliyor. Güney Koreli şirket, Kamera Asistanı’nın geliştirme süreciyle ilgili bilgileri Community forumu aracılığıyla paylaştı.

Samsung Kamera Asistanı uygulamasının tamamlanmış sürümünün 2023’te kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Bu uygulama belli bölgelerde Galaxy Store üzerinden indirilebiliyor. Türkiye’nin de Kamera Asistanı uygulamasının indirilebildiği yerlerden biri olduğunu belirtmekte fayda var.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun