Samsung ilk kez bir doğum anını sanal gerçeklikle canlı yayınladı

samsung-sanal-gerceklik-dogum-170315

Samsung insanların sanal gerçekliğe daha fazla ilgi duyması için ilgi çekici işlere imza atıyor. Şirket son olarak bir doğum anını kayda aldı ve bunun sanal gerçeklik versiyonunu hazırladı.

Jason ve Alison Larke çiftinin üçüncü bebeklerinin doğumunun belgeseli çekildi. Fikir Jason’ın sözleşmeli bir elektrik mühendisi olması nedeniyle eşinin doğum zamanında evde olamayacağını anlamasıyla ortaya çıktı. Avustralya’nın iki farklı ucunda olmak zorunda kalan çiftler Samsung sayesinde çocuklarının doğumunda bir araya gelmiş oldu.

[quote_box_right]İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Samsung Gear VR Ön İnceleme [/quote_box_right]Jason, Samsung Gear VR’ın yardımıyla 4000 kilometre öteden ameliyat odasına taşındı. Böylelikle eşinin doğumunu Samsung Gear teknolojisi sayesinde yakından takip etmiş oldu. Ayrıca böylelikle ilk kez bir doğum anı sanal gerçeklik teknolojisinin yardımıyla canlı olarak aktarılmış oldu.

[quote_left]JASON SAMSUNG GEAR VR YARDIMIYLA DOĞUM ANINI 4000 KM UZAKTAN YAŞADI.[/quote_left]Samsung temelde doğum anının canlı yayınını gerçekleştirdi, Jason’a da Gear VR aracılığıyla canlı yayını sanal gerçeklik ortamında deneyimleme fırsatı verildi. Böylelikle Jason kendisini doğumun yapıldığı ortamdaymış gibi hissetti, çocuğunun doğumunu bizzat yaşadı. Eşi Alison ise Jason’ın hayatlarındaki bu özel anı kaçırmadığını bilmenin verdiği rahatlığın altını çizdi, omuzlarından büyük bir yük kalktığını ifade etti.

Samsung Avustralya’nın katkılarıyla gerçekleşen bu sanal gerçeklik deneyiminin detaylarını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun