Teknoblog Ürünler Dizüstü Bilgisayar Samsung ikinci nesil Series 9 dizüstü bilgisayarları tanıttı – Galeri

Samsung ikinci nesil Series 9 dizüstü bilgisayarları tanıttı – Galeri

PAYLAŞIN

samsung-notebook-series-9-12Samsung, ikinci nesil Series 9 ultrataşınabilir dizüstü bilgisayarını tanıttı. 15 inç’lik makinenin kalınlığı sadece 1.47 cm’ye indirilirken, ağırlık da 1.6 kg.’ye düşürüldü. Core i3/i5 işlemciler, 8 GB’ye kadar RAM, 128 veya 256 GB kapasiteli SSD gibi seçeneklerle sunulan 13 ve 15 inç’lik modeller sadece 9.8 sn.’de başlatılıyor, 1.4 sn.’de uyku modundan çıkıyor.

15 inç’lik modelin 10 saate kadar batarya ömrü olduğu belirtiliyor. Samsung yeni modellerde 1600 x 900 çözünürlüklü HD+ SuperBright Plus ekrana yer veriyor. Bu sayede birinci nesil Series 9’un ekranına göre yüzde 180 daha fazla parlaklık sağlanıyor. 160 derece görüş açısına sahip olan bu ekranın üstünde yansımayı önleyen bir kaplama yer alıyor. Hem ekran hem de klavyenin arkasında çevre şartlarına hassas aydınlatma teknolojisi kullanılmış, bu sayede ekranın ışık şiddeti otomatik olarak ayarlanıyor.

Camdan yapılmış çoklu dokunmatik izleme dörtgeni, fırçalanmış alüminyumla kaplı kasa gibi özelliklere sahip olan Samsung Series 9 dizüstü bilgisayarlarla birlikte deri kılıf da opsiyonel olarak sunuluyor.

Samsung’un ikinci nesil Series 9 serisini şubat ayında piyasaya sürmesi bekleniyor. 13 inç’lik modelin yurtdışı fiyatı 1399$’dan, 15 inç’lik modelinse 1499$’dan başlayacak.

Galeri: Samsung Series 9
[nggallery id=791]

İlgili – Samsung Tomorrow

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Gear S3 için Tizen 3.0 güncellemesi yayınlandı

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı ve soyadınızı giriniz