Samsung HMD Odyssey Plus ile Karma Gerçeklik yolculuğunu sürdürecek

samsung hmd odysseySamsung HMD Odyssey geçtiğimiz yılın kasım ayında piyasaya çıkmış ve Windows Karma Gerçeklik platformundaki en iyi sanal gerçeklik başlıklarından biri olarak tanımlanmıştı.

Güney Koreli şirket, Karma Gerçeklik macerasına yeni nesil HMD Odyssey ile devam etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Şirketin cihaz için ABD Federal İletişim Komisyonu’na (FCC) yaptığı başvuru Road to VR sitesi tarafından ortaya çıkarıldı.

Başvuru belgesine göre, yeni nesil başlık Samsung HMD Odyssey Plus adını taşıyacak. HMD Odyssey Plus, tıpkı selefi gibi, göz başına 1600 x 1440 piksel çözünürlük ve 110 derece görüş açısı sunacak.

Samsung’un yeni Karma Gerçeklik başlığında konfora yönelik bazı iyileştirmelere odaklanması bekleniyor. Daha geniş göz kutusu, daha geniş burun bölümü ve buğulanmayı önleyici özellikler öngörülen yenilikler arasında bulunuyor. HMD Odyssey Plus ve HMD Odyssey arasındaki farklar da Samsung tarafından dosyaya eklenen çizimlerle görülüyor.

HMD Odyssey Plus (solda) ve HMD Odyssey (sağda)

FCC’ye sunulan dosyaya göre, Samsung HMD Odyssey Plus’ta AMOLED + SFS ekran bulunacak. SFS’nin neyin kısaltması olduğu konusunda şimdilik somut bir bilgi paylaşılmış değil. HMD Odyssey Plus’ın ne zaman satışa sunulacağı bilinmese de, FCC’ye sunulan dosya bu tarihin çok uzak olmadığını düşündürüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....