iPhone 6’nın çıkış performansı Samsung hisselerini vurdu

samsung-logo-150313

BusinessWeek’te yer alan habere göre, Samsung’un hisseleri 2012’den bu yana en düşük seviyeye geriledi. Apple’ın ilk 3 günde 10 milyon iPhone 6 sattığını açıklamasının da Samsung hisselerinin en düşük seviyeyi görmesinde etkili olduğu düşünülüyor. Cupertino merkezli şirket, iPhone 6 Plus’ı duyurarak Samsung’un güçlü olduğu büyük ekranlı akıllı telefon pazarına adımını atmıştı.

iPhone 6’nın satış performansının beklenenin ötesinde olması Samsung’un kâr öngörülerinde de revizyona gitmesine neden oldu. Şirket kâr beklentisini 5.7 trilyon won’dan 4.7 trilyon won’a çekti. Samsung Çin ve Hindistan pazarındaki pozisyonunun daha ucuz telefonlar üreten küçük üreticiler tarafından tehdit edildiğini de doğruladı. Özellikle Çin’de devletin sahibi olduğu üç operatörün promosyon harcamalarını azaltma kararı alması Samsung’un işini biraz daha zorlaştıracağa benziyor.

iPhone 6’nın güçlü başlangıcının etkisini kırmak isteyen Samsung, IFA 2014’te tanıttığı Galaxy Note 4’ü planlanandan daha erken piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Galaxy Note 4 iPhone 6 Plus ile mücadele ederken, 4.7 inç’lik iPhone 6 ile rekabet görevini metal kasalı Samsung Galaxy Alpha üstlenecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...