Samsung Güvenlik Kamyonu ile trafikte emniyeti artırmayı amaçlıyor

samsung guvenlik kamyonu

Karşılıklı gidiş ve gelişin olduğu bir yolda, bir kamyonun veya tırın arkasında kalmak sürücülerin hoşlanmadığı senaryolar arasında yer alıyor. Öndeki ağır vasıtayı sollamaya kalkışmadan önce sürücülerin büyük kısmının kafasında “Ya sollama yaparken karşıma birden başka bir araç çıkarsa?” sorusu geliyor.

Samsung, pek çok sürücüyü endişelendiren bu problem için etkileyici bir çözüm önerisi sunuyor. “Güvenlik Kamyonu” adını taşıyan konseptle kamyonun arkasına dört ekranın birleşiminden oluşan bir dev ekran kuruluyor. Söz konusu ekranların hava koşullarına dayanıklı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kamyonun ön kısmına yerleştirilen kameraya bağlı olan bu ekran, kamyonun arkasında seyreden sürücüye yolun sollama için uygun olup olmadığını gösterecek.

Samsung Güvenlik Kamyonu, daha önce bir konsept olarak gün yüzüne çıkmıştı. Projenin testleri yakında Arjantin’de başlayacak. Testlerde başarı kaydedilmesi durumunda Güvenlik Kamyonu projesinin uygulamalarını dünya genelinde görmek mümkün olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...