Samsung giriş seviyesi telefonlar için kendi grafik işlemcilerini geliştirecek

samsung giriş seviyesi telefonlarSamsung ABD’de piyasaya sürdüğü telefonlarda Qualcomm’un yongalarını kullansa da, şirket dünyanın büyük kısmında kendi üretimi olan Exynos yongalarının kullanıldığı telefonları satıyor. Samsung giriş seviyesi telefonlar için grafik işlemcisi geliştirerek “kendi işini görme” konusunda yeni bir adım daha atacak gibi görünüyor.

Samsung’un bu yaklaşımının altında yatan temel motivasyonun maliyetleri aşağıya çekmek olduğu belirtiliyor. Ancak sürücüsüz otomobiller ve Nesnelerin İnterneti cihazları da Samsung’un önüne grafik işlemcisi birimi pazarında yeni ufuklar açıyor. Giriş seviyesinde yapılacak başarılı bir deneyin ardından Samsung’un kendi üretimi olan grafik işlemcilerini amiral gemisi cihazlarında da kullanabileceği ve bu sayede kâr marjını daha da yukarıya çekebileceği de belirtiliyor.

Güney Koreli şirketin bu yöndeki hazırlıklarını ortaya çıkaran ise şirket tarafından verilen bir iş ilanı oldu. Grafik işlemcisi gelişiminde çalışacak profesyoneller arayan Samsung’un ilanında gelişim süreci için bir takvim verilmiyor. Ancak şirketin çalışmalarının meyvelerinin 2-3 yıllık bir süre içinde gün yüzüne çıkması muhtemel görünüyor.

Samsung giriş seviyesi telefonlar ve amiral gemisi cihazları için bir süre daha ARM’nin Mali serisi grafik işlemcilerini kullanmaya devam edecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...