Video: Samsung Gear Sport Kutusundan Çıkıyor

Samsung IFA 2017’de Gear Sport’un duyurusunu gerçekleştirmişti. Ekim ayı sonlarında Türkiye’de satışa sunulan Samsung Gear Sport nihayet test merkezimize ulaştı. Çok yakında detaylı incelemesini Teknoblog’da bulacağınız bu akıllı saati kutusundan çıkarıyor, ilk turu birlikte atıyoruz.

Geçen yıllarda çıkan Gear serisi saatlerde genellikle silindir biçimli ambalajlar görürdük. Samsung bu sefer biraz daha geleneksel takılıyor ve diğer çoğu ürününün ambalajında olduğu gibi kartondan yapılmış, prizma şeklinde bir ambalajı tercih ediyor. Kutudan saatin dışında manyetik şarj aksesuarı, microUSB uçlu şarj adaptörü, aynı zamanda daha kısa bir bilek çapına sahip olanlara özel, kısa bir kayış çıkıyor.

Gear Sport, Android 4.4 KitKat ve üstü sürümle çalışan Android cihazlarla kullanılabiliyor. Her ne kadar kutu açılımı videosunda belirtmesek de, iPhone sahipleri de Gear Sport’u satın alıp, App Store’daki Samsung Gear S uygulamasını kurarak akıllı telefonlarıyla eşleştirebiliyor. Eşleştirme işlemi için Samsung Gear uygulamasının en son sürümü gerekiyor. Kurulum ve eşleştirme işlemi 5 dakikadan az bir zamanda tamamlanıyor. Ancak videoda da görebileceğiniz gibi, biz kurulum yaparken Gear Sport için yeni bir yazılımın çıktığını gördük. Bunu da yükleyince, sonuç olarak ilk kurulum 10 dakikaya kadar sürdü.

Gear Sport’ta Tizen 3.0 çalışıyor. Kullanıcı arayüzünün daha önce Gear S3’te gördüğümüzden pek bir farkı yok. Özelleştirilebilir saat yüzleri bulunuyor, Samsung bir spor saatine uygun olacak tarzda bir saat yüzünü varsayılan olarak atamış. Saat üzerinden değişiklik yapabileceğiniz gibi, akıllı telefondaki Samsung Gear uygulaması üzerinden daha fazla saat yüzü seçeneğine ulaşabilirsiniz.

1.2 inç, 360 x 360 piksel Super AMOLED ekranın etrafını yine bezel halka sarıyor. Bu halka kullanıcı arayüzünde gezinirken kullanılıyor. Saat yüzü açıkken sağa doğru çevirerek atılan adım sayısı, yakılan kalori miktarı, çıkılan kat, hava durumu gibi bilgileri veya çalma kontrollerini gösteren bileşenleri sıra sıra görebiliriz. Saat yüzündeyken sola çevirdiğinizde ise akıllı telefona gelen bildirimler gösteriliyor. Bağlı akıllı telefondaki Samsung Gear uygulamasını kullanarak hangi uygulamaların bildirimlerinin Gear Sport’a aktarılacağını görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Black Shark 4S Pro ve 4S tanıtıldı: Yüksek hızlı ekran, 4500 mah pil

Samsung Gear Sport’un Gear S3’e göre daha sade bir havası var. Bununla birlikte sportif kullanıma daha uygun görünüyor. 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklılık özelliğine sahip olması onu havuzda veya denizde yüzerken kullanışlı bir egzersiz arkadaşına dönüştürüyor. Yakında yayınlayacağımız incelemede Gear Sport’un spor ve egzersiz performansına daha yakından bakacağız. Şimdilik kutu açılımı videosuyla idare edin, iyi seyirler!

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...