Samsung Gear S3 üç farklı versiyonla gün yüzüne çıkabilir

samsung gear s3Samsung’un yeni akıllı saatini IFA 2016 kapsamında görücüye çıkarması bekleniyor. Gelen son haberlere göre, Güney Koreli şirketin yeni akıllı saati üç farklı modelle teknoloji meraklılarının ve potansiyel müşterilerin karşısına çıkacak.

Samsung Gear S3 adını taşıması beklenen akıllı saatin modellerinin Classic, Frontier ve Explorer isimleriyle gelmesi öngörülüyor. Frontier ve Explorer isimleri, daha aktif bir yaşam tarzına uygun olarak hazırlanan daha dayanıklı modelleri işaret ediyor. Daha öncesinde Gear S3’te yerleşik entegre GPS, yükseklik ölçer, barometre ve hız ölçer gibi bileşenlerin bulunacağına dair iddialar da gündeme gelmişti. Dolayısıyla aktif yaşam stiline uygun bir versiyonun hazırlanması pek şaşırtıcı olmayacaktır.

Samsung’un yeni akıllı saatinde de yuvarlak ekrandan ve dönen çerçeveden vazgeçmemesi bekleniyor. Dönen çerçeve, akıllı saatin Tizen işletim sistemi içinde gezinmek için kullanılıyor.

Samsung Gear S3 Explorer’da ekstra butonlar bulunabilir

Ortaya atılan bir diğer iddiada ise Gear S3’ün Explorer modelinde saat 2, 4 ve 10 hizalarına yerleştirilen üç butonun bulunacağı belirtiliyor. Bu butonların kronometre kontrolü veya belli uygulamalara hızlı erişim sağlanması amacıyla kullanılabileceği düşünülüyor. Söz konusu butonlardan birinin Galaxy S7 Active’deki “Active” tuşu gibi acil durum mesajı gönderebilmesi de ihtimaller arasında yer alıyor.

Tüm bu dedikoduların gerçek olup olmadığını görmek içinse Berlin’de düzenlenecek IFA 2016’yı beklemek gerekiyor. Galaxy Note 7’yi geçtiğimiz hafta tanıtan Samsung’un Gear S3’ü IFA 2016’da duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun