Samsung Gear Fit Pro isimli yeni bir bileklik çıkarabilir

google news abone ol

samsung gear fit proSamsung hâli hazırda Gear Fit 2 bilekliği ve akıllı saatleri Gear S2 ve Gear S3 ile sağlık ve egzersiz takibi özellikleri sunuyor. Ancak Güney Koreli şirket, bu alandaki portföyünü genişletecek gibi görünüyor. Samsung Gear Fit Pro isminin ticari hakları için başvuru yaparak bu niyeti hakkında somut bir ipucu vermiş oluyor.

Pro etiketinin geçmesi, Samsung’un yeni bilekliğinde daha gelişmiş sağlık ve egzersiz takibi özellikleri sunacağını düşündürüyor. Ancak ortada şimdilik isim için yapılan ticari marka başvurusu dışında bir bilgi bulunmuyor. Dolayısıyla konuşulanların biraz varsayımdan ibaret olduğunu belirtmek gerekiyor.

Samsung bundan üç yıl önce bulut tabanlı sağlık takibi platformu Simband’i duyurmuştu. Şirket, Simband’i referans bir cihaz olarak da konumlamış ve bunun üreticilere kendi cihazlarını geliştirmek için bir temel olabileceğini belirtmişti. Gear Fit Pro’nun Simband ile bağlantılı olması da ihtimaller arasında yer alıyor.

Samsung Gear Fit Pro için Avrupa Fikri Mülkiyet Ajansı’na başvurdu

Samsung Gear Fit Pro markasının ticari hakları için Avrupa Fikri Mülkiyet Ajansı’na yaptığı başvuruda planlarına dair somut bir bilgi paylaşmadı. Gear Fit Pro’nun gerçeğe dönüştüğü takdirde neler getireceğini görmek için biraz daha beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR