Samsung Gear Fit 2 ve Gear IconX kulaklık tanıtıldı

samsung gear fit 2Samsung ABD’nin New York şehrinde gerçekleştirdiği bir etkinlikte Gear Fit bilekliğin takipçisi olan yeni fitness bilekliği ve akıllı saati Gear Fit 2’nin duyurusunu gerçekleştirdi. Buna ek olarak Gear IconX adlı kablosuz kulaklığın da duyurusu yapıldı.

Samsung Gear Fit 2 dikey olarak tasarlanmış, 1.55 inç Super AMOLED ekran barındırıyor. 1.0 GHz çift çekirdekli işlemci ve 4 GB dahili hafıza gibi başlıca donanım bileşenlerine sahip olan ikinci nesil Gear Fit cihazında optik kalp ritm sensörü, dahili GPS özelliğiyle dışarıdaki aktiviteleri telefon taşımadan da izleme, IP68 sertifikasıyla belgelenen suya ve toza dayanıklı gövde gibi özellikler de mevcut. Cihazdaki 200 mAh kapasiteli pil de 3 güne kadar kullanım ve 5 güne kadar bekleme süresi sunuyor.

Gear IconX ise herhangi bir kablo içermeyen, tamamen bir çift topuzdan ibaret olan bir kulaklık olma özelliğini taşıyor. Bluetooth özellikli bu kulaklık aynı zamanda 4 GB dahili hafıza da içeriyor. Kontrol alanı sayesinde dahili hafızaya yüklenen şarkılarda kolaylıkla gezinti sağlanırken S Health uygulamasıyla eşzamanlanacak şekilde çeşitli egzersiz takip özellikleri de mevcut durumda.

Gear IconX’in pili depolanan şarkıları 3.5 saat boyunca dinleme imkanı sunarken, bu değer Bluetooth üzerinden müzik dinlenirken 1.5 saate düşüyor. Her bir kulaklık topuzu özel bir kutunun içine yerleştirilerek saklanıyor, ayrıca bu kutudaki microUSB portuna bağlanan kablo üzerinden şarj ediliyor. Gear IconX’in pilinin uzun süre dayanmıyor olması, bu cihazla gerçek anlamda kablosuz Bluetooth kulaklık keyfinin yaşanmasını gölgeliyor.

 

Samsung Gear Fit 2 10 Haziran tarihinden itibaren 180 dolarlık yurt dışı fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Ayrıca Samsung şimdiden ön siparişleri de almaya başladı. Gear IconX için henüz bir fiyat bilgisi açıklanmadı, ancak bu aksesuar yılın üçüncü çeyreğinde bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...