Samsung Gear 360 ile sanal gerçeklik videoları çekilecek

Samsung Gear 360

Samsung’un sanal gerçeklik videoları için 360 derece kamera sistemi çıkaracak şirketlerden biri olacağı söyleniyordu. Beklenen aygıt nihayet ortaya açıktı.

Samsung Gear 360 olarak adlandırılması beklenen bu kamera SamMobile sitesi tarafından sızdırıldı. Bu cihazın 21 Şubatta MWC’den hemen önce düzenlenecek Unpacked etkinliğinde resmen tanıtılması bekleniyor.

Gear 360 hakkında elimizdeki bilgilere bakacak olursak, bu cihazın kendi pili var, böylelikle bağımsız şekilde çalışabiliyor. Ayrıca Gear 360 Gallery olarak adlandırılan ayrı bir uzaktan vizör uygulaması da olacak. HDR, pozlama kontrolü, beyaz dengesi ve ISO ayarları, canlı ekran ve 360 ve 180 derece görüşleri arasında geçiş gibi işlevler bu uygulamadan sağlanacak.

VR görünümü, ikili görünüm, panoramik görünüm gibi farklı görüntü türleri olacak. Ayrıca hızlandırılmış çekim modu ve video döngüsü seçeneklerini de göreceğiz.

İkili lensli 360 derece modunda çözünürlük 3840 x 1920 piksele kadar çıkabilecek. Tek lensli 180 derece modunda ise çözünürlük 1920 x 1920 olacak.

Samsung Gear 360 Unpacked etkinliğinde tanıtılacak

Gear 360 ile daha fazla ayrıntıyı 21 Şubatta, Türkiye saatiyle akşam 8’de başlayacak Samsung Unpacked etkinliğinde bulacaksınız. Detaylar en hızlı şekilde Teknoblog’da olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...