Samsung Galaxy Z Fold 3 için S Pen teknolojisini değiştirebilir

Samsung’un Galaxy Z Fold 2‘yi S Pen ile birlikte sunacağına dair söylentiler çıksa da, bu iddia gerçeğe dönüşmemişti. Ancak Güney Kore kaynaklı haberlere göre, şirket üçüncü nesil katlanabilir telefonunda kalem desteği sunmak için istekli görünüyor. Samsung Galaxy Z Fold 3 ile birlikte S Pen’i desteklemek için S Pen teknolojisinde değişiklik planlıyor.

Galaxy Note serisinde elektromanyetik rezonans (EMR) teknolojisi kullanılıyor. Pasif kalemlerle çalışan bu teknoloji, aktif elektrostatik çözüm (AES) kullanılan kalemlere kıyasla daha doğru ve daha az gecikmeyle çalışıyor.

Ancak Samsung’un EMR sayısallaştırıcıyı Ultra İnce Cam ile entegre ederken ve esnekleştirirken sorunlar yaşadığı ve bu nedenle Galaxy Z Fold 2’ye S Pen’i yerleştirmekten vazgeçtiği belirtiliyor. UBI Research isimli araştırma şirketine göre, Samsung öncelikle bu sorunları çözmeye çalışacak. Eğer çözüm bulunamazsa AES teknolojisine geçiş yapılacak.

AES teknolojisi Microsoft’un Surface cihazlarında ve Apple’ın iPad’lerinde kullanılıyor. Hareket algılama özelliğine sahip bu teknolojinin ihtiyaç duyduğu sensörlerin Samsung’un AMOLED ekranlarının iç tasarımını daha karmaşık hâle getirebileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 Pro Max üç yeni Sony kamera sensörü taşıyor

Samsung Galaxy Z Fold 3 ile tanışmak için daha uzun bir zaman var gibi görünüyor. Katlanabilir ekranlı telefonun 2021’in ikinci yarısında resmiyet kazanması bekleniyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Z Fold 3 ve S Pen desteğiyle ilgili yeni ve farklı haberler duymak da sürpriz olmayacaktır.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun