Samsung yeni katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Fold 2’yi duyurdu

Samsung, Galaxy Z Fold 2 adını taşıyan en yeni katlanabilir ekranlı telefonunu Unpacked etkinliğinde duyurdu. Geçtiğimiz yıl çıkan Galaxy Fold’un takipçisi olan akıllı telefonda yeni bir kamera sistemi, daha büyük bir dış ekran ve ekranlardaki deliklere yerleştirilmiş kameralar bulunuyor. Bu değişiklikler sayesinde Galaxy Z Fold 2 selefine kıyasla daha şık ve uyumlu bir görünüm sunuyor.

Galaxy Z Fold 2, Samsung’un amiral gemisi katlanabilir telefonunda yaptığı ilk kapsamlı değişiklikleri barındırıyor. Akıllı telefon, orijinal Galaxy Fold’da görülen eksikliklerin hemen hemen tamamını kapatmayı başarıyor.

Galaxy z Fold 2’de tuhaf ve küçük bir dış ekran yerine telefonun ön tarafının tamamını kaplayan 6.2 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Böylelikle telefonu tamamen açmadan kullanmak biraz daha pratik hâle geliyor.

Ana ekranın büyüklüğü de 7.6 inçe çıkıyor. Esnek iç ekran panelinde sağ üst köşede bulunan hantal çentiğin de yerini küçük bir kamera deliği alıyor. Bu OLED panelin yenileme hızının da 120Hz’e yükseldiğini belirtmekte fayda var. Katlanabilir ekranlı akıllı telefonun kalbinde, daha önce internete sızdığı gibi, Qualcomm Snapdragon 865 Plus işlemci bulunuyor.

samsung galaxy z fold 2

Samsung, Galaxy Z Fold 2’de plastik ekrandan ultra ince camla korunan ekrana geçiş yapıyor. Şirket bu ekranı Galaxy Z Flip modelinde de tercih etmişti. Samsung, ultra ince camın plastiğe göre daha dayanıklı olduğuna dikkat çekiyor. Galaxy Z Flip’teki, “Flex Mod” isimli format da Galaxy Z Fold 2’de kullanılabilecek. Bu sayede katlanabilir telefonu ekran yarı açıkken veya telefon masanın üstünde bilgisayar gibi dururken kullanmak mümkün olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 2, mistik siyah ve mistik bronz olarak adlandırılan iki renk seçeneğiyle kullanıcılarının karşısına çıkacak. Katlanabilir ekranlı akıllı telefonun fiyatı ve çıkış tarihi konusunda henüz bilgi verilmiş değil. Samsung yeni katlanabilir telefonuna dair detayları 1 Eylül’de düzenleyeceği ayrı bir etkinlikte paylaşacağını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Motorola Moto G51 5G Qualcomm işlemciyle gelecek

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Galaxy S21 FE tanıtımı için 2022 ihtimali kuvvetleniyor

Samsung, gelecek hafta bir Unpacked etkinliği düzenleyeceğini açıklayarak pek çok kişiyi şaşırtmıştı. Apple ve Google'ın yeni ürünlerini tanıtacağı haftada Samsung'un nasıl bir duyuru yapacağı...

HTC Vive Flow tanıtıldı; sağlık ve eğlence odaklı hafif VR gözlüğü

HTC, beklenen yeni VR cihazının duyurusunu perşembe günü gerçekleştirdi. HTC Vive Flow, yalnızca 189 gram ağırlığında ve bir akıllı telefonla eşleşerek VR içeriği oynatmanıza...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun