Samsung Galaxy Watch Güney Kore’den telsiz sertifikasını aldı

samsung galaxy watchSamsung’un akıllı saat serisinin isimlendirme stratejisinde değişikliğe gideceği artık bir sır değil. Uzun süredir Gear markasını tercih eden Güney Koreli şirketin yeni akıllı saati için Galaxy Watch ismini tercih etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Samsung Galaxy Watch için bekleyiş devam ederken, telefona dair yeni detaylar da gün yüzüne çıkıyor.

Galaxy Watch daha önce ABD’de Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından onaylanmıştı. Şirket şimdi de Güney Kore’den telsiz sertifikası aldı.

Akıllı saatin ABD satılacak versiyonu SM-R815U, Kanada’da satılacak versiyonu ise SM-R815W kod numarasını taşıyor. SM-R805U kod numarası 1.3 inç ekranlı 48 mm. kadranlı modeli temsil ederken, 1.2 inç ekran ve 42.4 mm. kadranlı model için SM-R815 kod numarası kullanılıyor. Galaxy Watch’un büyük versiyonunda küçük versiyonundan daha farklı bir kasa tercih edilecek gibi görünüyor.

Kuzey Amerika’da onay alan her iki Samsung Galaxy Watch versiyonu da aynı LTE şebekelerini kullanacak gibi görünüyor. Bu modellerde Wi-Fi desteğinin bulunacağı da onay belgeleri sayesinde anlaşılıyor. Güney Kore’de ise saatin LTE desteğine sahip olmayan versiyonlarının da satılabileceği söyleniyor.

Samsung Galaxy Watch’un 9 Ağustos’ta Galaxy Note 9 ile birlikte tanıtılması ihtimaller arasında yer alsa da, şirketin saatin tanıtımını ağustos ayının sonundaki IFA 2018 etkinliğine bırakabileceği de belirtiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...