Samsung Galaxy Watch Active güncellemeyle yeni yetenekler kazanıyor

Samsung Galaxy Watch Active için yayınlanan son güncelleme, saatin kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Galaxy Watch Active’in yeni yetenekleri arasında en dikkat çekicisi ise saatin yüzme ve suda yapılan diğer egzersizleri otomatik olarak algılayabilmesi oluyor. Bir diğer yeni özellik ise kalp sağlığı konusunda hassas olanları ilgilendiriyor. Akıllı saat, kullanıcıları kalp atışları 10 dakika boyunca belirlenmiş bir hızın altında kalırsa da uyarabilecek.

Bixby de yeni güncellemenin önemli parçaları arasında bulunuyor. Samsung’dan verilen bilgiye göre, dijital asistan kullanıcılara pek çok görevi ellerini kullanmadan gerçekleştirmeleri konusunda yardımcı olacak. Kullanıcıların geçmiş aktivitelerini dikkate alarak “kişiselleştirilmiş egzersiz rutinleri” hazırlamak, Bixby’nin sunduğu imkânlar arasında yer alıyor. Buna ek olarak; güncelleme sayesinde Bixby’yi kullanarak SmartThings uyumlu cihazları kontrol etmek de mümkün hâle geliyor.

Döner bir çerçeveye sahip olmaması, Galaxy Watch Active’in en önemli kusurları arasında yer alıyor. Yazılımın çerçeve döndürme hareketini ekran üstünde yapma konusunda kullanıcıları zorlaması ise işleri daha da sıkıntılı hâle getiriyordu. Son güncelleme, bu zorlamayı ortadan kaldırıyor.

Galaxy Watch Active’in İyi Geceler Modu’nda yapılan değişiklikler de son güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunuluyor. Gereksiz detayları kaldıran Samsung, bu modda kullanıcılara sakinleştirici renklerle birlikte zamanı gösterecek.

SamMobile sitesinde yer alan habere göre, Samsung Galaxy Watch Active 2 yakında resmiyet kazanabilir. Şirketin akıllı saatin yeni versiyonunda dokunma hassasiyetine sahip bir çerçeve kullanabileceği söyleniyor.

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...

Huawei P50 ve Huawei P50 Pro tanıtıldı; işte özellikleri

Haftalarca ve hatta aylarca süren bekleyişin ardından, Huawei nihayet Huawei P50 serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihazlar, daha önce sızıntılarda gördüğümüz gibi dairesel bir kamera...