Samsung Galaxy Watch 5 serisinin üyeleri daha büyük pille gelecek

google news abone ol

Samsung, Galaxy Watch 4 serisinde 44 mm versiyonda pil kapasitesini bir önceki nesle kıyasla artırmıştı. Ancak 40 mm versiyon için böyle bir durum söz konusu değildi. Safety Korea tarafından verilen bir sertifika, Samsung Galaxy Watch 5 serisinde işlerin değişeceğini gösteriyor.

Sertifikalara göre; Galaxy Watch 4’ün 40 mm versiyonunda 247 mAh olan pil kapasitesi, Galaxy Watch 5’te 276 mAh’e çıkıyor. 44 mm versiyonunda ise pil kapasitesi 36 mAh artışla 361 mAh’ten 397 mAh’e yükseliyor.

Bunların saatin standart modellerine ait olduğunu ve ekran büyüklüklerinin henüz kesinleşmediğini belirtmek gerekiyor. Galaxy Watch 5’in diğer modelleri konusunda henüz net bir bilginin bulunmadığını hatırlatmakta fayda var.

Samsung Galaxy Watch 5 serisinin üyeleri daha büyük pille gelecekPil ömründe pil kapasitesi kadar donanımın verimliliği de önem taşıyor. Galaxy Watch 4 serisinde kullanılan Exynos W920 işlemcinin Galaxy Watch 3 serisindeki Exynos 9110 işlemciden daha verimli olduğunu belirtmek gerekiyor. 4 nm çip tasarımına geçiş yapan Samsung’un yeni akıllı saatlerinde daha verimli bir işlemciye yer vermesi muhtemel görünüyor.

samsung galaxy watch 5Galaxy Watch 5 serisinde vücut ısısını ölçme özelliğinin bulunacağına dair haberler de daha önce gündeme gelmişti.

Samsung Galaxy Watch 5 serisinin üyelerinin yılın ikinci yarısında tanıtılması bekleniyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça akıllı saatlerle ilgili sızıntıların artması öngörülüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR