Samsung’dan yeni telefonları için çevre açılımı

google news abone ol

Samsung Galaxy S serisinin 2022 model üyelerini 9 Şubat’ta gözler önüne çıkaracak. Şirket, tanıtacağı telefonların üretiminde yeni ve daha sürdürülebilir bir malzeme kullandığını açıkladı.

Samsung’dan verilen bilgiye göre, telefonlarda okyanustaki balık ağlarından geri dönüştürülmüş cihazlar kullanıldı. Bu açılımı Galaxy S22 serisiyle başlatacak olan şirket, uzun vadede tüm cihazlarında balık ağlarından geri dönüştürülmüş plastiğe yer verecek.

Samsung pek çok kişinin plastik atık denince şişeleri veya poşetleri düşündüğüne, ancak biyologların mikro plastiklerden ve parçalanmış ağlardan daha çok endişelendiğine dikkat çekti. Parçalanmış balık ağlarının deniz yaşamını tehdit eden tuzaklara dönüştüğünü hatırlatan şirket, pek çok türün tehlikeye girdiğinin altını çizdi.

Samsung’un açıklamasına göre, her yıl 640 bin ton balık ağı parçalanıyor. Bu da tehdidin giderek büyüdüğü anlamına geliyor.

Galaxy telefonlarında geri dönüştürülmüş plastik kullanacağını açıklayan Samsung, böyle bir girişimde bulunan ilk şirket değil. Microsoft da geçtiğimiz yıl okyanusta toplanan plastiklerden üretilen Ocean Plastic Mouse isimli fareyi duyurmuştu.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR