Samsung Galaxy Tab S8 ailesi özellikleri ve fiyatlarıyla görüldü

Samsung, Galaxy S serisinde son yıllarda kullanıcıların karşısına üç cihaz çıkarıyor. Şirket, bu yaklaşımı amiral gemisi tablet serisinde de uygulayacak gibi görünüyor. Güney Kore kaynaklı yeni bir sızıntı, Samsung Galaxy Tab S8 serisinde kullanıcıların karşısına üç farklı modelin çıkacağını ve bu modellerin satış fiyatını gösteriyor.

Standart Galaxy Tab S8’de 11 inç büyüklüğünde 120 Hz ekranın bulunacağı belirtiliyor. 13 ve 5 megapiksel arka kamera, 8 megapiksel ön kamera, kenara entegre parmak izi tarayıcısı, 8 GB RAM, 128 veya 256 GB depolama alanı, dörtlü hoparlör, S Pen, 8000 mAh pil, 45W şarj desteği, 6.3 mm. kalınlığında ve 502 gram ağırlığında kasa tabletin özellikleri arasında sayılıyor.

Galaxy Tab S8 Plus ise 12.4 inç büyüklüğünde 120 Hz OLED ekranla gelecek. Bu ekran tabletin parmak izi tarayıcısına da ev sahipliği yapacak. Tablete ihtiyaç duyduğu enerjiyi 10090 mAh kapasiteli pil verecek. 575 gram ağırlığında ve 5.75 mm. kalınlığında olması beklenen tabletin diğer özelliklerinin standart modelle aynı olacağı belirtiliyor.

Üçlünün amiral gemisinin ismi konusunda ise ortada net bir bilgi bulunmuyor. Ancak tabletin Galaxy Tab S8 Ultra ismiyle resmiyet kazanması muhtemel görünüyor. Bu tabletin 14.6 inç 120 Hz OLED ekran, 8 ve 5 megapiksel çözünürlüklü çift ön kamera, ekrana entegre parmak izi tarayıcısı ve 12000 mAh pil de bu tabletin özellikleri arasında yer alıyor.

samsung galaxy tab s8 Tab S8 Ultra’nın 5.5 mm. kalınlığında ve 650 gram ağırlığında bir kasaya sahip olacağı belirtiliyor. Tabletin 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile 12 GB RAM ve 512 GB depolama alanı olmak üzere iki yapılandırma seçeneğinin bulunacağı belirtiliyor. Tabletin diğer özelliklerinin ise Tab S8 Plus ile aynı olacağı söyleniyor.

Sızıntıya göre, standart Samsung Galaxy Tab S8 Güney Kore’de 829 bin wondan (6390 TL) başlayan fiyatlarla satılacak. Tab S8 Plus için başlangıç fiyatının 1 milyon 149 bin won (8857 TL) olacağı söyleniyor. Tab S8 Ultra’nın başlangıç fiyatının ise 1 milyon 469 bin won (11324 TL) olacağı öne sürülüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...

watchOS 8 çıktı, hemen şimdi indir

Apple Watch kullanıcıları için watchOS 8 güncellemesi dağıtıma çıktı. Apple'ın belirttiğine göre, bu yaz başında ön gösterimi yapılan yeni sürümle birlikte sağlıklı, aktif ve...

iOS 15 İncelemesi

Apple, yaklaşık üç buçuk aylık beta sürecinin ardından iOS 15 güncellemesini yayınladı. Artık bir Apple klasiği hâline gelmiş biçimde, bu güncelleme geniş yelpazeye yayılmış...

OnePlus 9T modeli için kararını verdi

OnePlus CEO'su Pete Lau, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbette bu yılın ikinci yarısında T serisi bir cihaz çıkarmayacaklarını belirtti. Bu da OnePlus 9T modelinin kullanıcılarla...