Samsung Galaxy Tab S7 FE ile ilgili yeni fotoğraflar sızdı

Samsung, FE ya da “Fan Edition” olarak adlandırılan akıllı telefonlarıyla belirli bir ilgiyi yakaladı. Özellikle geçen yılın sonbaharında gördüğümüz Galaxy S20 FE modeli, üst sınıf S20 serisinin önemli özelliklerini daha uygun fiyat noktasında sunmasıyla dikkat çekmişti. Samsung’un “FE” başarısını tabletlerine de benzer biçimde taşımayı planladığı söyleniyordu. Şimdiyse Galaxy Tab S7 FE olarak adlandırılması beklenen tablete ait olduğu iddia edilen yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

Fotoğraflarda görünüş açısından Samsung’un 2020’nin ikinci yarısında Türkiye’de de piyasaya sunduğu Galaxy Tab S7+ modeline çok benzeyen bir tablet görüyoruz. İlginçtir ki, üst sınıf bir Android tablette gördüğümüz birçok özelliği bu beklenen tablette de görecek gibiyiz. Büyük bir ekran, 10 saate varan pil ömrü ve güçlü işlemci de bunların arasında yer alıyor.

Twitter’da Roland Quandt tarafından yayınlanan fotoğraflar farklı renk seçeneklerini gösteriyor. Gümüş, siyah, yeşil ve roze altın renk seçeneklerini görüyoruz. Bunların günümüzde fazlasıyla ilgi gören, moda renkler olduğunu söyleyebiliriz.

Tab S7+ modelinde olduğu gibi, ekranın etrafında ince bir çerçeve bulunuyor. Bu da tam ekran etkisini daha da artırıyor. Folyo kılıfın içinde dounmatik ekran kalemi için özel bir alan da var. Ayrıca bu kılıf cihazın arkasına manyetik kuvvet yardımıyla tutunuyor.

Hatta Galaxy Tab S7 FE, benzer biçimde düz, minimal kenarlara, ayrıca bir tarafında tek bir USB-C bağlantı noktasına ve stereo hoparlörlere sahip olacak gibi görünüyor. Herhangi bir yerde, fiziksel bir parmak izi sensörü yok gibi görünüyor. Bu da iki ihtimali akıllara getiriyor. Ya OLED ekran ve buna bağlı olarak ekran içi parmak izi okuyucusu kullanılacak ya da S7 modelinde olduğu gibi, parmak izi okuyucu güç düğmesine entegre edilecek.

Her ne kadar kaynak tweet cihaza dair somut bir isim vermezken, SamMobile sitesi bunun “ilk Fan Edition tablet” olduğunu ve haziran ayı içinde piyasaya çıkacağını öne sürüyor. Sonuç olarak Samsung Galaxy Tab S7 FE için resmi duyuru yakın görünüyor.

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Artık her Twitter kullanıcısı Sohbet Odası açabilir

Twitter; Spaces, yani Sohbet Odaları'nı ilk olarak Kasım 2020'de, kendi ses merkezli sohbet odaları özelliği olarak, Clubhouse'un başarısını gölgede bırakma girişimi olarak başlatmıştı. Ancak...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun