Samsung Galaxy SmartTag Bluetooth ve ultra geniş bant destekleriyle geliyor

Samsung, Galaxy S21 serisini ve Galaxy Buds Pro‘yu tanıttığı etkinlikte Galaxy SmartTag adını taşıyan Bluetooth destekli yer bulucu cihazını tanıttı. Kullanıcılar SmartTag’i anahtarlarına veya kolay kaybettikleri diğer eşyalarına takarak bunların yerini daha hızlı biçimde bulabilecek.

Galaxy SmartTag’de kullanıcılara iki farklı teknoloji seçeneği sunuluyor. Bluetooth LE tabanlı standart versiyon, yurt dışında 30 dolar karşılığında satılacak. SmartTag Plus olarak tanımlanan seçenekte ise ultra geniş bant (UWB) teknolojisinden yararlanılıyor. Fiyatı henüz açıklanmayan bu seçenek, yılın ilerleyen dönemlerinde piyasaya çıkacak.

Güney Koreli şirket, Galaxy SmartTag’in iki versiyonunun boyutları arasında fark olduğunu da belirtti. Samsung, SmartTag’i çoklu paketlerle ve farklı kombinasyonlarla da satmayı planlıyor. Şirket bunun için UWB standardının yaygınlaşmasını bekleyecek gibi görünüyor.

Galaxy SmartTag hakkında pek fazla detay paylaşılmasa da, karşımızda basit bir cihazın olduğu söylenebilir. Samsung’un One UI arayüzüyle bir entegrasyon sağlanması ve kullanıcılara uygulama üzerinden kontrol imkanının verilmesi de kesin görünüyor.

 

Samsung Galaxy SmartTag hakkındaki detayları görmek için beklemek gerekiyor. Güney Koreli şirket, Galaxy SmartTag’i belli ülkelerde 28 Ocak tarihine kadar Galaxy S21 serisini satın alanlara ücretsiz olarak sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TikTok hikaye özelliğini test etmeye başladı

TikTok hikaye özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Fleets adını verdiği hikaye özelliğinin fişini çekse de, bu format sosyal ağlar arasındaki popülaritesini koruyor. TikTok, The Verge sitesine gönderdiği e-postayla hikaye özelliğini...

Oppo yeni ekran altı kamera teknolojisini ve bir sonucunu sergiledi – Video

Oppo, ekran altı kamera teknolojisinin geldiği en son noktayı sergiledi. Şirket, teknolojinin en son sürümünde, ekranın bütünlüğünden ödün vermeden bir selfie kamerasının ekranın altına...

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...