Samsung 3.5 mm. kulaklık jakından Galaxy S9’da da vazgeçmeyecek

Samsung Galaxy S9, 2018’in merakla beklenen telefonları arasında yer alıyor. Galaxy S9 ile ilgili sızıntı ve dedikodulara sürekli olarak yenileri ekleniyor. Sızıntı ve dedikodular sayesinde Samsung’un yeni amiral gemisinin farklı özelliklerini öğrenmek mümkün oluyor. Ortaya çıkan yeni bir sızıntı, Samsung’un S9’da da 3.5 mm. kulaklık jakından vazgeçmeyeceğini gösteriyor.

Slashleaks’te yayınlanan bir fotoğrafta, akıllı telefonun USB-C flex kablo bileşenini görmek mümkün oluyor. Standart kulaklıkların bağlantısına uygun 3.5 mm. kulaklık jakı da söz konusu bileşenin parçaları arasında yer alıyor. Slashleaks güvenilir bir kaynak olsa da, emin olmak için Galaxy S9’un resmen duyurulmasını beklemek gerekiyor.

samsung galaxy s9Aralarında Apple ve Google’ın da bulunduğu pek çok akıllı telefon üreticisi, 3.5 mm. kulaklık jakından vazgeçerek şarj ve veri transferi için kullanılan girişinden ses için de yararlanıyor. Samsung, kulaklık jakını koruma konusundaki ısrarında OnePlus ile aynı noktada duruyor.

Samsung’un kulaklık jakını korumasından Galaxy S9’un tanıtım etkinliğinde bahsetmesi pek de şaşırtıcı olmayacaktır. Güney Koreli şirket, gerçekleştirdiği etkinliklerde ürünlerinin Apple’ın cihazlarından farklı noktalarını öne çıkarma konusunda çekingen davranmıyor.

Samsung’un S9’da kamera konusundaki tercihlerinin ne olacağı da merak ediliyor. Şirketin akıllı telefonun arkasına iki kamera yerleştireceği konusunda çeşitli haberler çıksa da, kimi kaynaklar Samsung’un tek arka kameradan vazgeçmeyeceğini öne sürüyor.

Samsung Galaxy S9 MWC 2018’de tanıtılabilir

Samsung Galaxy S9, büyük ihtimalle 2018’in birinci çeyreği sona ermeden resmiyet kazanacak. Akıllı telefonun tanıtımının 2018 Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2018) gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...

iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri ortaya çıktı

Apple geçtiğimiz salı akşamı yeni iPhone'larını tanıtırken telefonlarının pil ömründen özellikle bahsetmeyi de ihmal etmemişti. Şirket iPhone 13 mini'nin selefinden 1,5 saat, iPhone 13'ün...

WhatsApp çoklu cihaz desteği testini iOS’e taşıdı

WhatsApp çoklu cihaz desteği bir süredir test ediliyor. Şirket sonunda bu özelliği iOS uygulamasının beta versiyonuna da getirdi. Çoklu cihaz desteğiyle kullanıcıların macOS veya...