Galaxy S8’in parmak izi okuyucusuyla Windows PC’nizin ekran kilidini açabilirsiniz

samsung galaxy s8 windows 10Samsung, Flow uygulamalarını güncelleyerek Windows 10’un Windows Hello özelliğini ekliyor. Böylelikle Galaxy S6, S7 ve S8 gibi cihazlarda, parmak izi okuyucusunu kullanarak Windows 10 PC’lerin kilidini açmak mümkün hâle geliyor.

Samsung bu özelliği geçen yıl ilk olarak Windows 10 ile çalışan Galaxy TabPro S modelinde, Samsung Flow Android uygulamasıyla birlikte denemişti. Şimdi bu destek tüm Windows 10 PC’leri kapsayacak şekilde genişletiliyor.

Parmak izi okuyucusu desteğinin yanı sıra, Samsung akıllı telefon bildirimlerini PC ile eşzamanlama imkanı da getiriyor. Bu özellik daha önce Samsung PC’lere açıktı, ancak şirket şimdi aynı desteği tüm Windows 10 cihazlarını kapsayacak şekilde genişletiyor.

Samsung’un en güncel Flow uygulamasını hemen indirebilir, sonrasında da Windows 10 Creators Update güncelleştirmesinin çalıştığı bir PC üzerinde bu yeni özellikleri test edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Samsung Galaxy S8+ İncelemesi

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Amazon Kindle Paperwhite daha büyük ekran ile yenilendi

Amazon, Kindle Paperwhite e-kitap okuyucusunu yaklaşık üç yıllık bir aranın ardından yeniledi. Ekran büyüklüğünü 6.8 inçe çıkaran şirket, E-Ink ekranın parlaklığını da artırdı. Ekranın...

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...