Samsung Galaxy S8 çerçevesiz OLED ekranla gelebilir

samsung galaxy s8Galaxy Note 7 nedeniyle zor zamanlar geçiren Samsung, yaşadığı sıkıntılara rağmen yeni amiral gemisi üzerinde çalışmaktan vazgeçmiş değil. Samsung Galaxy S8 ile ilgili dedikodular ise şimdiden teknoloji dünyasının gündeminde fazlasıyla yer buluyor. The Investor’ın haberine göre, Galaxy S8 çerçevesiz OLED ekrana sahip olacak.

Söz konusu iddia, Samsung Display yöneticisi Park Won-sang’ın açıklamalarına dayandırılıyor. Park, cihazın ön yüzünün yüzde 90’ını kaplayan ekranın önümüzdeki yıl itibarıyla hazır hâle geleceğini açıkladı.

Bu açıklamayı iki farklı biçimde yorumlamak mümkün. Güney Koreli şirket yeni ekranını Galaxy S8’de kullanabileceği gibi, teknolojiyi gözler önüne serecek bir prototip telefon hazırlayabilir. Teknolojinin dünyasının beklentisi ise Galaxy S8’in çerçevesiz OLED ekranla gelmesi yönünde. Bu beklentinin gerçekleşmesi durumunda Güney Koreli şirket, Galaxy Note 7’nin yarattığı hayal kırıklığını daha kolay biçimde tamir edebilir.

Söz konusu iddianın gerçek olması durumunda Samsung Galaxy S8, ekran içine yerleştirilmiş parmak izi tarayıcısı ve ana ekran tuşu gibi bileşenleri barındırabilir.

Park Won-sang, bu kadar büyük bir ekranın sanal gerçeklik konusunda getireceği avantajlara da dikkat çekti. Park, büyük bir ekranın Gear VR ve Google Daydream VR gibi sanal gerçeklik başlıklarıyla daha sarmal bir deneyim sunabileceğini dile getirdi.

Samsung Galaxy S8 MWC 2017’de tanıtılabilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 13 çentiği yüzde 25 oranında daha küçük olacak

Galaxy S8 ile ilgili duyuruların önümüzdeki dönemde artarak devam etmesi hiç şaşırtıcı olmayacaktır. Samsung’un yeni amiral gemisi telefonunu önümüzdeki şubat ayının sonunda Barselona’da düzenlenecek 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması öngörülüyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...