Samsung Galaxy S7 ile Qualcomm işlemciye geri dönebilir

google news abone ol

samsung-galaxy-s6-ve-s6-edge-inceleme-00029

2015’in sonunun yaklaşmasıyla birlikte, 2016’da piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefonlara ilişkin haberlerin sayısı da yavaş yavaş artıyor. Samsung Galaxy S7 modelleri de, söz konusu beklenen telefonlar içinde en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Sızan uluslararası kayıt numaraları, Samsung Galaxy S7’ye ilişkin bazı önemli bilgileri gün yüzüne çıkarıyor.

Samsung Galaxy S7, tıpkı selefi Galaxy S6 gibi, iki farklı modelle gelecek. Samsung Galaxy S7’ye, iki yöne kavislenen ekran barındıran Galaxy S7 edge eşlik edecek. Ancak sızıntılara göre, Güney Koreli şirketin çeşitlilikler bununla sınırlı kalmayacak. Hem Samsung Galaxy S7 hem de Galaxy S7 edge’in Qualcomm işlemcili versiyonu piyasaya sürülecek.

Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge’e kadar akıllı telefonlarının hem Exynos hem de Qualcomm işlemcili versiyonlarını hazırlıyordu. Ancak Qualcomm Snapdragon 810’dan kaynaklanan ısınma problemi nedeniyle Samsung, 2015 model amiral gemisi telefonlarında sadece kendi üretimi olan Exynos işlemcilere yer vermişti. Görünen o ki, Samsung Galaxy S7 ile birlikte işlemci seçenekleri konusunda geçmişe dönüş yaşanacak.

Sızan belgelere göre, Samsung Galaxy S7’nin Çin ve ABD’de satışa sunulacak versiyonlarında Qualcomm Snapdragon 820 kullanılacak. Exynos 8890 işlemciye ise uluslararası kilitsiz modellerle ABD, Kanada ve Güney Kore’de satışa sunulacak bazı versiyonlarda yer verilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR