Samsung Galaxy S7 Project Lucky kod adıyla test ediliyor

samsung-galaxy-s6-ve-s6-edge-inceleme-00029

Samsung 2015 yılında çıkaracağı üst sınıf amiral gemisi telefonların hepsini çıkardı. Bu, artık dikkatimizi 2016 yılının ilk amiral gemisi telefonuna, nam-ı diğer Galaxy S7’ye çevirebileceğimiz anlamına geliyor. iPhone 7 ile ilgili dedikoduları çoktan görmeye ve aktarmaya başladığımız bir zamanda Samsung Galaxy S7’den ses seda çıkmaması zaten beklenemezdi.

Samsung’un Exynos M1 yonga üstü sisteminin detaylarına ve bu sistemi barındıran cihaz benchmark puanlarına rastlanmaya başladı. Benchmark testlerinin yapıldığı cihazın Galaxy S7’nin test versiyonu olduğu iddia ediliyor.

Exynos M1 yonga üstü sistemin kayıtlarına Geekbench’in veritabanında rastlanmıştı. Cihaz Samsung tarafından “LUCKY-LTE” olarak adlandırılıyor. SamMobile sitesinin kaynaklarından aldığı bilgilere göre, Galaxy S7 şirket içinde “Project Lucky” kod adıyla anılıyor. Görünüşe göre, Samsung da 7 rakamının şansına inanıyor ve yeni cihazını da bu kod adıyla anıyor.

M1 yonga üstü sistemin Exynos 8890 adıyla çıkması bekleniyor. Bu işlemci Galaxy S7’nin prototipini çalıştırıyor, ancak Galaxy S7’nin Snapdragon 820 işlemcili çeşitli test versiyonlarının benchmark test sonuçları ve verileri de ortalıkta dolaşıyor. Bu durum Samsung’un Qualcomm işlemcisini de test ettiğini gösteriyor. Belki de bu yıl yapılmayanın yapıldığını görebilir, önceki yıllarda olduğu gibi Samsung’un Galaxy S7’yi ülkelere göre farklı işlemci seçenekleriyle çıkardığını görebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 15 Ön İnceleme: iPhone'lara gelecek yeniliklere hızlı bir bakış - Video

İşlemci bilgisi dışında, SamMobile’ın kaynakları Samsung’un Galaxy S7’de UFS 2.0 depolama sistemini kullanmayı planladığını öne sürüyor. Bununla birlikte gelecek Android amiral gemisi yine SD kartlarla çalışabilir. Bu teknolojilerin birbirleriyle uyumsuz olduğu söyleniyor, bu nedenle girişim sonuç vermeyebilir. Ne var ki, Galaxy S7 ile birlikte SD kart yuvasının geri geldiğini görmek ihtimal dahilinde bulunuyor.

Bu arada Geekbench sonuçlarında dikkat çeken bir diğer ayrıntı da kamerayla ilgili. Buna göre Project Lucky prototipinde 20 megapiksel ISOCELL kameranın bulunacağı işaret ediliyor. Bu arada Samsung’un harici lensleri Galaxy S7’ye takmaya olanak bir aksesuar üzerinde çalıştığı da söylentiler arasında bulunuyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...

Hades 13 Ağustos’ta Xbox ve PlayStation’a geliyor

Supergiant Games'in roguelike oyunu Hades, 13 Ağustos'ta Xbox ve PlayStation konsollarına geliyor. Oyun Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için satışa sunulacak....