Samsung Galaxy S7 ile microSD ve suya dayanıklılık geri gelebilir

Galaxy S7

Samsung’un yakında çıkacak normal ve kavisli ekranlı Galaxy S7 telefonları hem microSD kart yuvası üzerinden genişletilebilir hafızaya hem de IP67 sertifikasıyla belgelenen suya dayanıklılık özelliğine sahip oalcak.

VentureBeat’in haberine göre, S7 telefonları daha yüksek kapasiteli pilleri de barındıracak. Bunlar, birkaç hafta önce çıkan basınç hassasiyetli ekran üstüne eklenen yeni S7 dedikoduları olarak kayda geçiyor. Genişletilebilir hafıza, suya dayanıklılık ve daha büyük boyutlu pil gibi özelliklerin geri gelmesi, Samsung’un geleneksele geri dönüş yapacağı anlamına geliyor.

2015 model amiral gemisi Galaxy S6 tasarımı nedeniyle olumlu eleştiriler toplamıştı, ancak deneyimli kullanıcılar bu telefonun pil ömründen ve depolama seçeneklerinden hoşnut olmamışlardı. Samsung’un tasarımda da geri gideceğini beklemek haksızlık olur, ancak sözü edilen özelliklerin geri gelmesi durumunda Galaxy S6’daki tasarımın belirli unsurlarından fedakârlık yapılması gerekebilir.

Öte yandan Venture Beat Samsung’un S7’deki kamerayı değiştireceğini, megapiksel sayısını 12’ye indireceğini yazıyor. Bu, muhtemelen düşük ışık performansını artırmak için girişilecek bir adım olabilir.

Galaxy S7 Edge versiyonu daha büyük ekranlı olacak

Wall Street Journal geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir haberde S7’nin normal ve kavisli ekranlı Edge versiyonu olmak üzere iki farklı çeşitle geleceğini yazmıştı. Ancak Edge çeşidinin 5.1 inç’lik ekran yerine 5.5 inç’lik boyutlarda geleceği tahmini mevcut. Ayrıca her iki çeşit de USB Type-C konnektörüne sahip olabilir.

Samsung Galaxy S7’yi önümüzdeki ilkbaharda çıkarmayı planlıyor. Telefon muhtemelen şubat ayındaki Mobil Dünya Kongresi’nde resmiyet kazanacak, ancak Samsung’un bundan da önce davranıp Barselona’dan başka bir yerde, bağımsız bir etkinlik düzenleme ihtimali de bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...

HTC Vive Pro 2 ve bağımsız VR başlığı Vive Focus 3 tanıtıldı

HTC salı günü gerçekleştirdiği Vivecon etkinliğinde iki sanal gerçeklik başlığını tanıttı. Bunlar iş odaklı Vive Focus 3 ve "sınıfının en iyisi" olarak nitelendirilen PCVR...