Samsung Galaxy S21 serisinin satışlarıyla güldü

Pek çok teknoloji şirketi gibi, Samsung da küresel koronavirüs salgınını fırsata dönüştürmeyi başardı. Galaxy S21 serisinin satışlarıyla gülen Samsung, kârını 2020’nin ilk çeyreğine kıyasla yüzde 46 oranında arttı.

Samsung’un 2021’in ilk çeyreğine ait finans raporu, şirketin net kârının 7.1 trilyon won (52,3 milyar TL) olduğunu gösteriyor. Ancak şirket önümüzdeki birkaç ayda ve hatta yılın geri kalanında çip tedariğinde yaşanan küresel sıkıntının kârlılığı etkileyebileceği uyarısında da bulundu.

Samsung’un kârlı DRAM bellek çipleri, şirkete para kazandırmaya devam etti. Ancak geçtiğimiz şubat ayında ABD’nin Teksas eyaletini vuran şiddetli soğuk hava dalgası, Samsung’un Austin şehrindeki fabrikasında da üretimi etkiledi. Bunun satışlara da yansıdığı belirtildi.

Yine de, başta Galaxy S21 serisi olmak üzere cihaz satışları sayesinde Samsung, tüketici elektroniği biriminin kârlılığını şimdiye kadarki en yüksek seviyeye çıkardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Türk Telekom 2021 yılına hızlı başladı, işte en son abone sayıları

Samsung, akıllı telefon satışlarındaki ivmenin ikinci çeyrekte düşmesini öngörüyor. Şirket bazı bileşenler için tedarik sıkıntısı çekilebileceği uyarısını yapmayı da ihmal etmedi. Samsung, ekran paneli tarafında ise telefon, katlanabilir cihaz, tablet ve dizüstü bilgisayarlar için OLED panel üretmeye odaklanacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekecek indirim fırsatı

Bugünlerde bir iPhone satın almayı düşünüyorsanız, bu indirim fırsatı mutlaka ilginizi çekecektir. Trendyol'da bulunan Gürgençler Apple Premium Reseller mağazasında iPhone 12 Pro Max, iPhone...

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçaları Hint Okyanusu’na düştü

Kontrolden çıkan Çinli roketin parçalarının Hint Okyanusu'na düştüğü tahmin ediliyor. Çin'in uzay ajansının sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Long March 5B roketin Maldivler'in batısına düştüğünün...