Galaxy S11’in pil kapasitesi yeni sızıntıyla ortaya çıktı

Samsung Galaxy S11 serisiyle ilgili dedikodular, şu zamanlarda sıklıkla gündeme geliyor. Bu dedikodularda birbirinden farklı özellikler veya bileşenler ön plana çıkabiliyor. Galaxy S11 hakkındaki en son sızıntı, telefonun pil kapasitesini gözler önüne seriyor.

Galaxy S11’in SafetyKorea isimli kuruluş tarafından onaylanan pili, Samsung’un amiral gemilerinde büyük pil sunma yaklaşımından vazgeçmediğini gösteriyor. Onay sertifikası, Galaxy S11’de 4500 mAh kapasiteli bir pilin bulunacağını ortaya koyuyor.

Galaxy S11’in pil hücresi, EB-BG985ABY model numarasını taşıyor. Söz konusu model numarası, Galaxy S11’e ait olduğu söylenen SM-985 model numarasıyla benzerlik gösteriyor.

samsung galaxy s11

Pile ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf da internete sızmış durumda. Bu fotoğrafın kalitesi pek yüksek olmasa da, bazı bilgileri görmek mümkün oluyor. Minimum kapasitesi 4370 mAh olan telefonun standart kapasitesinin ise 4500 mAh olduğu belirtiliyor. Söz konusu değerler, Note 10+’ın pil kapasitesi değerleriyle örtüşüyor. 3400 mAh kapasiteli pile sahip Galaxy S10’a kıyasla ise ortada önemli bir gelişimin olduğu anlamına geliyor.

samsung galaxy s11

Samsung Galaxy S11 108 megapiksel kamerayla gelebilir

İddialara göre, Samsung Galaxy S11’de 6.7 inç büyüklüğünde, QHD+ çözünürlüklü Dynamic AMOLED ekran bulunacak. Söz konusu ekranın 120Hz yenileme oranına sahip olacağı da konuşulanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
128 GB kapasiteli Nothing Phone (1) de artık Türkiye'de satışta

Akıllı telefonda bölgeye bağlı olarak Qualcomm Snapdragon 865 veya Exynos 9830 işlemcinin bulunacağı, bu işlemciye de 8 GB LPDDR5 RAM’in eşlik edeceği söyleniyor. Dahili depolama alanı seçeneklerinin ise 512GB UFS 3.0’a kadar uzanabileceği belirtiliyor. 108 megapiksel çözünürlüklü kamera sensörü de telefonda bulunacağı söylenen bileşenler içinde sayılıyor.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun