Samsung Galaxy S10 Wi-Fi 6 destekli ilk telefonlardan biri olacak

Samsung Galaxy S10, Wi-Fi 6 standardının sunduğu daha hızlı Wi-Fi hızlarını destekleyen ilk akıllı telefonlardan bir tanesi olacak. Droid Life‘ın ulaştığı, Samsung tarafından hazırlanmış idari dokümanlar, yakında çıkacak telefonun üç modelinin de yepyeni Wi-Fi standardını destekleyeceğini gösteriyor.

Ne var ki, yeni akıllı telefonların hız tarafında sunacağı avantajların etkisi hemen fark edilmeyecek. Çünkü şu anda hemen hemen hiç kimsede Wi-Fi 6 destekli ağ yönlendiricisi bulunmuyor. Wi-Fi 6’nın yeniliklerinden faydalanmak için bu ürünlerden bir tane edinmelisiniz. Aynı zamanda Wi-Fi 6, cihaz özelinde çok büyük hız artışları sunmuyor. Daha çok tonlarca cihazın bağlı olduğu evlerde veya Wi-Fi şebekelerinde performansı artırmaya odaklanıyor. Bu cihazlar Wi-Fi 6’nın avantajlarını gerçek anlamda görebilecek.

Yine de, bu özelliğin varlığının geleceğe yönelik büyük bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Eğer önümüzdeki aylarda Wi-Fi 6 destekli yeni bir ağ yönlendiricisi satın alırsanız, elinizdeki Samsung Galaxy S10 ailesine mensup telefon bunu destekleyecektir.

Şimdiye kadar fazla Wi-Fi 6 destekli cihaz görmedik. Ancak Galaxy S10 bunun değişeceğinin işaretlerini veriyor. Telefonun ABD’de satılan versiyonlarında yer alacak Qualcomm Snapdragon 855 işlemci bu kablosuz ağ protokolünü destekliyor. Samsung’un Türkiye’de satacağı Galaxy S10’larda yer vereceği Exynos işlemci de bu desteği sunacaktır. Snapdragon 855’in bu yıl çıkacak birçok Android telefonunda yer alacağını düşündüğümüzde, Wi-Fi 6 da daha fazla akıllı telefonda karşımıza çıkacak demektir.

Samsung’un 20 Şubat’ta yeni telefonlarını tanıtması bekleniyor. Galaxy S10 serisi altında standart S10, daha büyük ekranlı S10+ ve daha düşük fiyatlı S10E’nin çıkacağı tahmin ediliyor. 5G versiyonunun da duyurulması, bunun da daha sonra çıkması bekleniyor. Bir de katlanabilir ekranlı modelden söz ediliyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun