Samsung Galaxy S10 sahiplerine Android 10 müjdesi

google news abone ol

Samsung Galaxy S10 sahipleri, bir süredir çeşitli ülkelerde One UI 2.0 ve Android 10’un beta sürümlerini deneyimleyebiliyordu. Beta sürecinin kapsamını genişleten ve yeni cihazları da listeye ekleyen Samsung, sonunda One UI 2.0 ve Android 10’un tam sürümlerinin dağıtımı için de harekete geçti.

Güney Koreli şirketin bu yolculuktaki ilk durağı Almanya oldu. Samsung ilk etapta Android 10’un beta sürecine katılan kullanıcılarına tam sürümü ulaştırırken, hâlihazırda ülkedeki tüm S10 serisi telefonlara Android 10 dağıtımının başladığı belirtildi.

Almanya’daki Galaxy S10 sahiplerine One UI 2.0 ve Android 10’u getiren güncellemenin büyüklüğü 1.9 GB. Aralık ayı güvenlik yaması da güncelleme paketinin parçaları arasında bulunuyor. Samsung’un One UI 2.0 ve Android 10’un tam sürümleri için dağıtıma başlaması, diğer ülkelerdeki kullanıcıların da fazla beklemeyeceği anlamına geliyor.

samsung galaxy s10

Almanya dışındaki Samsung Galaxy S10 sahipleri için bir çözüm var mı?

Almanya’da yaşamayan ve Android 10’la tanışmak için sabrısızlanan Galaxy S10 serisi telefon sahipleri için de bir çözüm mevcut. SamMobile sitesi, kendi yazılım havuzu üzerinden Galaxy S10’un üç versiyonu için de Android 10 sürümlerinin indirme dosyalarını sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy S10+ İncelemesi

Bu dosyalar üzerinden S10, S10+ ve S10e sahipleri Android 10 güncellemesine erişebiliyor. Ancak üçüncü bir taraf üzerinden erişilen bu güncellemelerin yüklenmesi konusunda temkinli davranmakta fayda var. Daha önce bu tarz bir işlem yapmamış olan kullanıcılar için bu işlemin yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Güncellemeyi yükleyecek olanlara ise işlem öncesinde cihazlarındaki verileri yedeklemelerini öneriyoruz.

İLGİLİ HABERLER
POPÜLER
ÖNE ÇIKANLAR