Galaxy S10 serisinin yeni üyesi için bir işaret daha geldi

Samsung Galaxy S10 Lite hakkındaki ilk işaretler, ekim ayının başlarında görülmüştü. Akıllı telefon hâlâ gizemini korumaya devam ediyor. Ancak kısa süre önce Geekbench 5 benchmark testinden geçen SM-G770F model numaralı bir Samsung cihaz, bu gizemi kısmen de olsa ortadan kaldırıyor.

Test sonuçları, Qualcomm Snapdragon 855 yonga set ile 8 GB RAM taşıyan ve kutusundan Android 10 yüklü olarak çıkan bir telefonu gösteriyor. Tek çekirdekte 724 puan alan telefon, çok çekirdekte ise 2604 puana ulaştı. Bu puanın standart Galaxy S10’un Exynos ve Snapdragon yonga setli versiyonlarının puanlarından yüksek olduğunu belirtmekte fayda var.

Galaxy S10 Lite’ın tasarımı konusunda ortada somut bir ipucu bulunmuyor. Daha önceki dedikodularda telefonun görsel açıdan Galaxy A91’e benzeyeceği öne sürülmüştü. Akıllı telefonun 6.7 inç büyüklüğünde, Full HD+ çözünürlüklü bir ekrana sahip olacağı da iddialar arasında bulunuyor.

samsung galaxy s10 lite

Samsung Galaxy S10 Lite da üç arka kamerayla gelebilir

Galaxy S10 Lite’ın arkasında üç lensli bir kamera sisteminin bulunması ve bu sistemde ana kamera görevini 48 megapiksellik lensin üstlenmesi bekleniyor. Ön kamera çözünürlüğünün ise 32 megapiksel olacağı söyleniyor. 45W hızlı şarj destekli 4500 mAh kapasiteli pil de telefonun olası özellikleri içinde sayılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Buds FE yeni sızıntı sayesinde tüm açılardan görülüyor

Samsung Galaxy S10 Lite, hakkındaki bir diğer iddia da telefonun renk seçenekleriyle ilgili. Akıllı telefonun beyaz, siyah ve mavi renk seçenekleriyle satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bu iddiaların doğruluğunu görmek içinse beklemek gerekiyor.