Samsung Galaxy S10 ile birlikte önemli yenilikler gerçekleştirebilir

samsung galaxy s10Samsung Galaxy S10 henüz ufukta görünmese de, bu durum cihazla ilgili iddia ve dedikoduların ortada dolaşması için bir engel teşkil etmiyor. Güney Koreli kaynakların iddiasına göre, Samsung parmak izi tarayıcısını ekranın içine entegre etme konusundaki hedefine Galaxy S10 ile ulaşacak. Akıllı telefon için iki farklı ekran boyutu seçeneğinin sunulmasına ise şimdiden kesin gözüyle bakılıyor.

The Bell’e konuşan kaynaklar ise Samsung’un S10 ile birlikte iris tarayıcısından vazgeçeceğini dile getirdi. Kaynaklara göre, şirket parmak izi tarayıcısının yanına üç boyutlu yüz tanıma özelliğini de ekleyecek ve biyometrik güvenlik çözümlerini bu seçeneklerle sınırlandıracak. Ancak işlerin planlandığı gibi gitmemesi durumunda Samsung’un daha yaygın çözümlere geri dönüş yapması muhtemel görünüyor.

Samsung’un telefon için biri 5.8 inç diğeri ise 6.3 inç büyüklüğünde iki farklı ekran seçeneği sunması bekleniyor. 5.8 inç modelin Galaxy S10, 6.3 inç modelin ise Galaxy S10+ adını taşıması kesin gibi görünüyor. Şubat ayında tanıtılan Galaxy S9’da 5.8 inç, S9+’ta ise 6.2 inç büyüklüğünde ekranlar bulunuyor.

Samsung Galaxy S10 modellerinden en azından birinin arkasında üç lensli bir kamera modülünün yer alabileceği de öne sürülenler arasında yer alıyor. Bu modelin S10+ olması daha muhtemel görünürken, Samsung’un böylelikle P20 Pro’yu çıkaran Huawei’ye yanıt vereceği söyleniyor.

Samsung Galaxy S10 ve S10+ ile tanışmak için önümüzde daha çok uzun bir zaman var. Güney Koreli şirketin geleneksel çıkış takvimi, bekleyişin önümüzdeki şubat ayına kadar süreceğini gösteriyor. Samsung’un ağustos ayında tanıtacağı Galaxy Note 9’un da S10 ve S10+ ile ilgili bazı ipuçları verebileceği belirtiliyor.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music Uzamsal Ses ve Kayıpsız Ses ile kaliteyi yükseltiyor

Apple bugün, Apple Music'in Dolby Atmos desteğiyle donatılmış Uzamsal Ses'in eklenmesiyle birlikte sektör lideri ses kalitesini abonelere getireceğini duyurdu. Söz konusu özelliğin geleceği, son...

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın