Samsung Galaxy S10 ekran sızıntısı daha ince çerçeveyi gösteriyor

Samsung Galaxy S10 serisinin şubat ayının sonları itibarıyla resmiyet kazanması bekleniyor. Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10 Lite‘tan oluşan seri, Samsung’un bugüne kadarki amiral gemilerinde sunduğu en ince ekran çerçevelerine sahip olacak gibi görünüyor. Yeni bir sızıntı, bu beklentiyi iyiden iyiye kuvvetlendiriyor.

Mobiel Kopen tarafından yayınlanan HTML5 benchmark testlerinin Galaxy S10+ (SM-G975F) ve Galaxy S10 Lite’a (SM-G970F) ait bilgileri gösterdiği belirtilirken, ekran çözünürlükleri ve yeni görüntü oranı sonuçlarda dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor.

Sızıntıya göre, Galaxy S10+’ta 3040 x 1440 piksel QHD çözünürlüklü ekran bulunacak. S10 Lite ise 2280 x 1080 piksel HD çözünürlüklü ekran taşıyacak. S10+’ın çözünürlüğü ile S9+’ın 2960 x 1440 piksel çözünürlüğü karşılaştırıldığında dikey piksellerdeki artış göze çarpıyor. Bu da S10+’ta görüntü oranının 19:9, ekran büyüklüğünün ise 6.4 inç olabileceği anlamına geliyor. Galaxy S9+’ta 18.5:9 görüntü oranına sahip 6.2 inç ekran bulunuyor.

Galaxy S10 üçlüsünde ekran yüksekliğinin artması, ekranın üst ve alt kısmındaki çerçevelerin biraz daha inceleceğinin işaretçisi olarak değerlendiriliyor. Ekran çerçevelerinin incelmesi ise Samsung’un S10 ailesinde Infinity-O adını verdiği yuvarlak kamera deliği bulunan ekranını kullanma ihtimalini yukarıya çekiyor.

Samsung Galaxy S10 ailesinde Google Pixel 3 serisinde bulunan “Night Sight” özelliğine benzer, “Bright Night” isimli bir kamera özelliğinin yer alacağı da gündeme yeni gelen iddialar arasında bulunuyor. Bu iddianın doğru olup olmadığını görmek içinse en azından şubat ayının sonuna kadar sabretmek gerekiyor gibi görünüyor.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun