Samsung Galaxy Note GT-N5100 dört çekirdekli Exynos işlemcili bir tablet olabilir

Benchmark veri tabanları gelecekte karşımıza çıkması muhtemel cihazlar hakkında önemli ipuçları içerebiliyor. İşte yine böyle bir örnekle karşı karşıyayız. Henüz duyurusu yapılmayan GT-N5100 kod numaralı bir Galaxy Note cihazına ait benchmark sonuçlarına bir popüler benchmark aracı GLBenchmark’ın veri tabanında rastlandı.

Söz konusu sonuçlara göre bu cihaz daha çok Exynos 4 Quad olarak bilinen 1.6 GHz Exynos 4412 barındırıyor. Bu işlemci şu anda Galaxy Note II’de bulunuyor. Tabletin 1280 x 800 piksel ekran çözünürlüğü Galaxy Note 10.1’in ekranının çözünürlüğüyle örtüşüyor. Ancak Samsung’un daha yeni piyasaya sürdüğü Galaxy Note 10.1’e rakip yeni bir ürün çıkarmasını beklemiyoruz. Bu durumda geriye 6-8 inç arasındaki bölüm kalıyor, nitekim Samsung’un Galaxy Note serisine bu aralıkta bir ürün kazandırmak istediği de uzun zamandır konuşuluyor. Bu arada GT-N5100’in Android 4.1.2 ile çalıştığı da benchmark sonuçları arasında yer alıyor.

Samsung’un gelecek yılın başında, ya CES’te ya da MWC’de yeni bir tablet ürünü duyurması bekleniyor. Muhtemelen Galaxy Note serisine de bir yeni ürün gelecektir. Bakalım, bu ürün son günlerde dedikodusu yapılan 6.3 inç’lik cihaz mı olacak, yoksa 7 inç’lik daha büyük bir Galaxy Note tableti mi göreceğiz?

İlgili >> SamMobile, GLBenchmark

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı Türkiye’de

Apple Music bugün, yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olan Yıldızı Parlayanlar programını Türkiye’de Güneş ile başlattı. Yıldızı Parlayanlar, Apple Music'in...

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...