Samsung Galaxy Note 9 temmuz ayında satışa sunulabilir

samsung galaxy note 9
Samsung Galaxy Note 8

Galaxy S9 ve S9+’ın tanıtılması ve piyasaya çıkmasının ardından Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili dedikodular daha yoğun biçimde gündeme geliyor. Akıllı telefona ait olduğu söylenen benchmark testi sonucunun internete sızmasının ardından şimdi de ortaya telefonun çıkış tarihine ilişkin bir iddia atıldı.

Samsung’un Note 9 için çalışmaya serinin diğer telefonlarına kıyasla daha erken başladığına dair haberler bir süre önce Güney Kore medyasında yer almıştı. Şirketin bu çalışmalar doğrultusunda yazılım üzerinde yoğunlaştığı da belirtilmişti. Çıkan son haberde ise Note 9’un seleflerine kıyasla bir veya iki ay önce piyasaya sürülebileceği belirtiliyor. Bu da Note 9’un temmuz ya da ağustos ayında raflarda olabileceği anlamına geliyor.

Bu tahminin temelinde ise Samsung Display’in Note 9 için OLED ekran üretimine kısa bir zaman dilimi içinde başlayacak olması yatıyor. Güney Koreli şirket, Note serisi için ekran üretimine genellikle haziran ayında başlıyordu. Ancak ekran üretiminde çarkların erken dönmesi durumunda akıllı telefonun temmuz veya ağustos ayında çıkışa hazır hâle gelebileceği belirtiliyor.

Samsung Galaxy Note 9’da 6.38 inç büyüklüğünde bir ekranın bulunması bekleniyor. Bu beklenti gerçeğe dönüştüğü takdirde, Note 9 şirketin portföyündeki en büyük ekranlı telefon olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER