Samsung Galaxy Note 9 ile Note 7 kabusunu yeniden mi yaşayacak?

Samsung Galaxy Note 9, 9 Ağustos’ta tanıtılmış ve ağustosun ikinci yarısı itibarıyla da satışa sunulmuştu. Yeni akıllı telefonuna fazlasıyla güvenen Samsung için işler sorunsuz gidiyor gibi görünse de, ABD’den gelen bir haber şirketin iki yıl önce yaşadığı bir kabusun tekrarlanması ihtimalini getirdi.

ABD’nin New York eyaletindeki Long Island’da yaşayan bir emlakçı, 3 Eylül tarihinde geceyarısından kısa bir süre sonra Galaxy Note 9‘unun birden bire alev aldığını iddia etti. Travmatik bir deneyim yaşadığını söyleyen Diane Chung, cihazdan önde değişik seslerin geldiğini, daha sonra da kalın bir duman çıktığını belirtti.

Chung, telefonun aşırı ısındığı bu olay sırasında bir asansörde tek başına olduğunu ve bunun da durumu biraz daha ürkütücü hâle getirdiğini ifade etti. Telefonun el çantasındaki diğer şeylere zarar verdiğini söyleyen Note 9 sahibi, asansör içinde nefes almasının ve önünü görmesinin de zorlaştığını dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

İşler daha fazla kötüleşmeden kendisine yardım geldiğini belirten Chung, telefonun asansör durduğunda bir bez parçasıyla alınarak dışarıya çıkarılan telefonun su dolu bir kovaya bırakıldığını ifade etti.

Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili bu hikayenin biraz fazla dramatik olduğu ve doğrulanmasının çok kolay olmadığı bir gerçek. Ortada Samsung‘u dava edip tazminat ve Galaxy Note 9 için satış yasağı talep edeceğini öne süren Diane Chung dışında bir tanık bulunmuyor. Asansör durduğunda elinde bir bez ve su dolu bir kovayla bekleyen biriyle karşılaşma ihtimalinin de çok fazla yüksek olmadığını söylemek gerekiyor.

Ancak Samsung’un Galaxy Note 7 ile yaşadığı acı tecrübe nedeniyle bu tarz olayları görmezden gelmek pek kolay olmuyor. Note 9‘un pek de büyük olmayan kasasına oldukça büyük bir pilin yerleştirilmesi de kafaları karıştırıyor.

Samsung Galaxy Note 9 ile ilgili bu iddiayı oldukça ciddiye almış gibi görünüyor. Bunun telefon için gelen ilk şikayet olduğunun altını çizen şirket, konu hakkında inceleme başlattığını açıkladı. Note 7 tecrübesiyle acı bir ders alan Samsung’un güvenlik tedbirlerini artırdığı biliniyor. Dolayısıyla Note 9’da bu tarz bir iddianın gündeme gelmesi daha dikkat çekici bir duruma dönüşüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

YouTube masaüstüne video indirme özelliğini test ediyor

YouTube, videoları masaüstü web tarayıcınıza indirmenize olanak sağlayacak, resmen kendisine ait olacak bir yöntemi test ediyor. 19 Ekim'e kadar sürecek olan test için uygun olup...

iPadOS 15 İncelemesi

Apple'ın tabletlerine özel işletim sistemi iPadOS, en son sürümü iPadOS 15 ile birlikte iPad'lere yeni özellikler ve yetenekler kazandırıyor. Apple iOS 15 ile birlikte...

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...