Samsung Galaxy Note 9 etkinliğinde Bixby hoparlörü tanıtabilir

samsung bixby hoparlör Samsung Bixby dijital asistanıyla henüz bir popülarite yakalayamadı. Google Asistan, Alexa ve hatta Siri ile karşılaştırıldığında, rekabetin gerisinde görünüyor. Ancak şirket, Bixby’yi Amazon Echo, Google Home veya Apple HomePod’da olduğu gibi bir akıllı hoparlör içine yerleştirmeyi düşünüyor.

The Wall Street Journal’ın Samsung’un katlanabilir akıllı telefon projesiyle ilgili haberinde, hoparlör projesine dair bazı detaylar da yer alıyor. Samsung’un gelecek ay içinde bu cihazı tanıtması bekleniyor. Eğer söylentiler doğru çıkarsa, 9 Ağustos’ta düzenlenecek Samsung Unpacked etkinliğinde Galaxy Note 9’un duyurusu gerçekleştirilecek. Görünen o ki, şirket birtakım sürprizler de yapmaya hazırlanıyor.

Samsung’un bu tarz bir hoparlör üzerinde çalıştığını doğruladığını biliyoruz. Ayrıca Note etkinliğinde Galaxy Watch akıllı telefonun tanıtılması da muhtemel görünüyor.

Gazetenin haberine göre, Samsung’un hoparlörü kâse biçiminde, alt kısmı bacaklı olacak, tepesinde de ışıklar bulunacak. Apple gibi Samsung da bu ürünü daha çok lüks hoparlör olarak pazarlamayı hedefliyor. Akıllı özellikler ise rahatlığı artıran bir unsur olarak tanıtılacak. Bixby hoparlörün ses kaydırma özelliğine sahip olacağı söyleniyor. Yani, hoparlörün sesi sesli komutları veren kişinin bulunduğu yöne doğru kaydırılabilecek. Ayrıca bu cihaz Samsung’un SmartThings ekosistemine mensup akıllı ev ürünleri için de bir merkez noktası görevi görecek. Samsung daha önce de Radiant360 gibi üst sınıf akıllı ev hoparlörleri çıkarmıştı.

Samsung’un Bixby hoparlörünün 300 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Apple HomePod yurt dışında 350 dolara satılırken, Google’ın Home Max hoparlörü de 400 dolara alıcı buluyor. Amazon Echo ise daha genel bir hoparlör olarak, 100 dolara satılıyor. Yani söz konusu hoparlörün fiyatı gerçekten de üst sınıfa mensup olacak gibi görünüyor.

Bixby’nin Samsung akıllı telefonlarındaki esas gücü, farklı ekranlar aracılığıyla ayarları ve süreçleri yönetme yeteneğinden ileri geliyor. Örneğin bir galeri fotoğrafını sesli komutlarla Instagram’a göndermek mümkün oluyor. Hoparlörlerle benzer yeteneklerin sergilenip sergilenemeyeceğini ürün tanıtıldığında göreceğiz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...