Samsung Galaxy Note 8 özelliklerinin ipuçlarını iki video ile veriyor

samsung galaxy note 8Samsung Galaxy Note 8’in resmi tanıtımına sadece 1-2 gün kaldı. Güney Koreli elektronik devi ana vatanında, yakında çıkacak cihazının özelliklerine dair ipuçları veren iki yeni videoyu yayınladı.

İlk video Galaxy Note 8’in fotoğrafçılık tarafındaki gücüne odaklanıyor. İkili kamera kurulumu sayesinde mümkün hâle gelen, alan derinliği efekti verilmiş bokeh fotoğraflar çekebilmesine vurgu yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=0i6G6awOT3g

Daha sonra aynı videoda cihazın optik zum özelliğine yakından bakılıyor. Hem üç boyutlu derinlik algılama hem de 3x optik zum özelliği ile ilgili dedikodular geçtiğimiz ay içinde çıkmıştı. Bu video da söz konusu özellikleri doğrulamış oldu.

Diğer video ise özellikler açısından pek fazla ayrıntı vermiyor. Sadece bir adamı elinde farklı tükenmez kalemler, kurşun kalemler ve fırçalar kullanıp duvara karikatür benzeri resimler çizerken gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=9qwtJ6_aupk

Cihaz Note serisinin bir parçası olacağı için, S Pen kapasitif kalemin bulunması sürpriz sayılmaz. Bu nedenle ikinci video da şaşırtıcı olarak nitelendirebileceğimiz herhangi bir unsur bulunmuyor. Yine de, S Pen ile farklı türde kalem ve fırçaları kullanıyormuş gibi işler çıkarmanın mümkün olacağını anlıyoruz.

Bununla birlikte S Pen’in ticari alanda kullanımına odaklanan bazı özellikler sunmak, Note serisinin dönüşü için isabetli bir malzeme olabilir.

Galaxy Note 8’in tanıtımı 23 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Detaylar her zaman olduğu gibi en hızlı şekilde Teknoblog’da olacak.

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...