Samsung Galaxy Note 8 özelliklerinin ipuçlarını iki video ile veriyor

samsung galaxy note 8Samsung Galaxy Note 8’in resmi tanıtımına sadece 1-2 gün kaldı. Güney Koreli elektronik devi ana vatanında, yakında çıkacak cihazının özelliklerine dair ipuçları veren iki yeni videoyu yayınladı.

İlk video Galaxy Note 8’in fotoğrafçılık tarafındaki gücüne odaklanıyor. İkili kamera kurulumu sayesinde mümkün hâle gelen, alan derinliği efekti verilmiş bokeh fotoğraflar çekebilmesine vurgu yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=0i6G6awOT3g

Daha sonra aynı videoda cihazın optik zum özelliğine yakından bakılıyor. Hem üç boyutlu derinlik algılama hem de 3x optik zum özelliği ile ilgili dedikodular geçtiğimiz ay içinde çıkmıştı. Bu video da söz konusu özellikleri doğrulamış oldu.

Diğer video ise özellikler açısından pek fazla ayrıntı vermiyor. Sadece bir adamı elinde farklı tükenmez kalemler, kurşun kalemler ve fırçalar kullanıp duvara karikatür benzeri resimler çizerken gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=9qwtJ6_aupk

Cihaz Note serisinin bir parçası olacağı için, S Pen kapasitif kalemin bulunması sürpriz sayılmaz. Bu nedenle ikinci video da şaşırtıcı olarak nitelendirebileceğimiz herhangi bir unsur bulunmuyor. Yine de, S Pen ile farklı türde kalem ve fırçaları kullanıyormuş gibi işler çıkarmanın mümkün olacağını anlıyoruz.

Bununla birlikte S Pen’in ticari alanda kullanımına odaklanan bazı özellikler sunmak, Note serisinin dönüşü için isabetli bir malzeme olabilir.

Galaxy Note 8’in tanıtımı 23 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Detaylar her zaman olduğu gibi en hızlı şekilde Teknoblog’da olacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...

Asus ZenFone 8 ve ZenFone 8 Flip tanıtıldı

Asus, bu yılki ZenFone serisiyle biraz farklı bir dönüş yapıyor. ZenFone 8 Flip, büyük ekranı ve açılır kamera mekanizması ile önceki yılların telefonlarına çok...