Samsung Galaxy Note 7 Türkiye Değişim Programı başlıyor

samsung galaxy note 7 turkiyeSamsung, Türkiye’deki Galaxy Note 7 kullanıcıları için Değişim Programı’nın başlatılması yönünde karar aldı. Batarya problemi nedeniyle Galaxy Note 7’nin satış ve dağıtımı 2 Eylül tarihinde durdurulmuş, ardından Değişim Programı’nın da kısa süre içinde başlayacağı açıklanmıştı.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı: “Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için en önemli önceliktir. Bu nedenle tüm kullanıcılarımızın hemen Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılmalarını talep ediyoruz. Yeni seri cihazlar ile kullanıcılarımız en yüksek kalitede akıllı telefon deneyiminden faydalanacaklar. Ekim ortasından itibaren, yeni seri Galaxy Note7’lerin raflardaki yerini almasıyla daha çok tüketici bu kaliteli deneyimi yaşayabilecek. Değerli kullanıcılarımıza anlayışları ve sabırları için içtenlikle teşekkür ediyoruz.”

Yeni seri cihazların güvenlik ve kalite kontrollerinin en üst standartlarda gerçekleştirileceğini açıklayan Samsung, aynı sorunun yeni Galaxy Note 7’lerde kullanılmayacağı konusunda güvence verdi. Samsung Galaxy Note 7 Türkiye Değişim Programı’na katılmak için tüm Galaxy Note7 kullanıcılarının 444 77 11 nolu Samsung Çağrı Merkezi’ni aramaları gerekiyor.

Samsung, Değişim Programı’na ek olarak kullanıcılarının güvenliği için başka önlemler de aldı:

  • Pil şarj sınırlandırmasıyla ilgili yazılımın güncellemesi: Samsung, 25 Eylül itibarıyla Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılım, pil dolum limitini yüzde 60’la sınırlandıracak. Samsung, cihazın tam kapasite şarj olmasını aktif olarak sınırlandırarak, vakaların meydana gelme riskini azaltmayı amaçlıyor. Buna ek olarak bu yazılım ile, kullanıcılar cihazı her kapatıp açtığında kendilerini Değişim Programı’na katılmaya davet eden bir uyarı mesajı ile karşılaşacak.
  • Galaxy Note7 IMEI ve/veya seri numarası kontrolü: Galaxy Note7 kullanıcıları, cihazlarının güvenli olup olmadığını http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/ adresine IMEI numarasını girerek kontrol edebilecek.

Yeni seri Galaxy Note7’lerin kutusunda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde, cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden bir siyah karenin yer alacağı belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus Dimensity 1200 işlemcili telefon hazırlıyor

Yeni seri Galaxy Note 7’nin pil sorunundan etkilenmediğini göstermek amacıyla eski seriye kıyasla yapılan bir diğer değişiklik ise cihaz bildirim çubuğundaki pil simgesi yeşil ile renklendirilecek.

Samsung Galaxy Note 7 Türkiye Değişim Programı ile ilgili bilgileri özel sitede veriyor

Samsung’un Türkiye’de yürüteceği değişim programına dair bilgilere de http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/ sitesi üzerinden erişilebilecek.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Huawei Watch GT 2 Pro; tarzından ödün vermeyen babalar için uygun seçim

Babalar Günü hediye seçenekleri içinde, Huawei tarafından listenin üst sıralarında yer almaya aday ürünlerden biri olarak gösterilen Huawei Watch GT 2 Pro dayanıklı yüzeyi,...

Galaxy S21 FE tanıtım tarihi için yeni iddia

Samsung'un ağustos ayında yeni katlanabilir telefonlarıyla birlikte Galaxy S21 FE modelini de tanıtması bekleniyordu. Ancak Güney Kore kaynaklı yeni bir haber, bu telefonun tanıtımının...

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...