Samsung Galaxy M42 5G’nin tanıtım tarihi belli oldu

Samsung Galaxy M42 5G hakkındaki haberler bir süredir etrafta dolaşıyordu. Nisan ayı içinde tanıtılması beklenen telefon için resmi açıklama sonunda geldi. Amazon Hindistan aracılığıyla akıllı telefonun 28 Nisan’da tanıtılacağı açıklanırken, telefonun tanıtım sayfası da aktif hâle geldi.

Tanıtım sayfasında Galaxy M42 5G’nin tasarımını ve özelliklerini gösteren bazı görseller görmek mümkün. Çentikli ekrana sahip akıllı telefonun arkasındaki kare şeklindeki kamera adasında dört sensör bulunuyor.

Arka panelde parmak izi tarayıcısı görülmüyor. Sağ kenardaki güç butonununda da tarayıcının izine rastlanmıyor. Bu da parmak izi tarayıcısının ekrana entegre edilmiş olabileceğini ve AMOLED ekran panelinin varlığını gösteriyor.

Galaxy M42 5G’nin kalbinde Qualcomm’un Sanapdragon 750G işlemcisi bulunuyor. Bellek ve depolama alanı kapasitesi konusunda ise henüz somut bir bilgi verilmiş değil. Amazon sayfasında Samsung Pay ve Knox Security’nin varlığını görmek de mümkün oluyor.

Daha önceki sızıntılara göre, akıllı telefonda ana arka kamera görevini 64 megapiksel sensör üstlenecek. İhtiyaç duyulan enerjiyi ise 6000 mAh pil verecek. Cihazın Hindistan’daki satış fiyatının ise 20 ila 25 bin rupi (2165 ila 2707 TL) arasında olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme C20A tanıtıldı: Helio G35 işlemci, 6.5 inç ekran

Samsung Galaxy M42 5G için resmi duyuru yukarıda da belirttiğimiz gibi 28 Nisan’da yapılacak. Bu tarihe kadar telefonla ilgili yeni detayların ortaya çıkması sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...