Samsung Galaxy M12 tanıtıldı: 6000 mAh pil, 48 MP kamera

Samsung Galaxy M12 bir süredir devam eden sızıntıların ardından sonunda gözler önüne çıktı. Akıllı telefonun ön plana çıkan özelliği 6000 mAh kapasiteli büyük pili oluyor. Galaxy M12’yle ilgili dedikodularda telefonun 7000 mAh pille geleceği iddia edilmişti.

15W şarj desteğine sahip olan bu pil, USB-C girişi üzerinden dolduruluyor. Galaxy M12 ile 24 saat boyunca web’de gezinmek, 23 saat boyunca video izlemek ve neredeyse beş gün boyunca müzik dinlemek mümkün oluyor.

Akıllı telefonda 6.5 inç büyüklüğünde PLS LCD ekran bulunuyor. Bu ekran 20:9 görüntü oranında ve HD+ çözünürlüğe sahip. Sonsuz-V ekranın üzerindeki çentik ön kameraya ev sahipliği yapıyor. 3.5 mm. kulaklık jakı bulunan telefon, tek bir hoparlör taşıyor.

 

Galaxy M12’nin arkasında ise dörtlü bir kamera sistemi mevcut. Burada ana kamera görevini 48 megapiksel kamera üstleniyor. Söz konusu sensör, 1080p video kaydı yapabiliyor. 5 megapiksel ultra geniş açılı kamera, 2 megapiksel makro kamera ve 2 megapiksel derinlik sensörü sistemi tamamlıyor. Telefonun ön kamerasının çözünürlüğü ise 8 megapiksel.

Galaxy M12’nin işlemcisinin adı açıklanmadı. Ancak 2.0 GHz sekiz çekirdekli işlemcinin Exynos 850 olduğu düşünülüyor. Bu işlemciye 3, 4 veya 6 GB RAM eşlik ediyor. Telefonun dahili depolama alanı seçenekleri ise 32, 64 ve 128 GB. Çift SIM destekli 4G telefonun parmak izi tarayıcısı da güç butonuna yerleştirilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Honor X20 tanıtım tarihi için açıklama geldi

Samsung Galaxy M12 için siyah, mavi ve zümrüt yeşili olmak üzere üç renk seçeneği sunuluyor. Akıllı telefon Vietnam’da ilk etapta 32 ve 64 GB seçenekleriyle raflarda olacak. Fiyat konusunda ise bilgi verilmiş değil.

TikTok hikaye özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Fleets adını verdiği hikaye özelliğinin fişini çekse de, bu format sosyal ağlar arasındaki popülaritesini koruyor. TikTok, The Verge sitesine gönderdiği e-postayla hikaye özelliğini...

Oppo yeni ekran altı kamera teknolojisini ve bir sonucunu sergiledi – Video

Oppo, ekran altı kamera teknolojisinin geldiği en son noktayı sergiledi. Şirket, teknolojinin en son sürümünde, ekranın bütünlüğünden ödün vermeden bir selfie kamerasının ekranın altına...

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...