Samsung Galaxy M12 Bluetooth sertifikası aldı

Samsung, Galaxy M12 adını taşıyan yeni bir cihaz hazırlıyor. Bu cihazın CAD taslakları bir süre önce ortaya çıkmış ve bu sayede telefonun tasarımı görülmüştü. M12’nin çıkış tarihi konusunda Samsung’dan henüz bir açıklama gelmese de, telefonun Bluetooth sertifikası alması beklenen duyurunun pek uzak olmadığını gösteriyor.

Kayıtlarda M12’nin beş farklı versiyonu için sertifika alındığı anlaşılıyor. Bu versiyonlar SM-M127F_DS, SM-M127G_DS, SM-M127F, SM-M127F_DSN ve SM-F127G_DS model numaralarını taşıyor. Son cihazın F12 olabileceği düşünülse de, sertifikada M12 ismi açıkça belirtiliyor.

Ancak bu noktada Samsung’un da bir telefonu farklı pazarlarda farklı isimlerle piyasaya sürme geleneği olduğunu belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla telefonun bazı ülkelerde M12 bazı ülkelerde ise F12 adıyla satılması da sürpriz olmayacaktır.

Sertifikada Galaxy M12’nin teknik özellikleriyle ilgili bilgi verilmiyor. Sadece telefonda Bluetooth 5.0 desteğinin olacağı görülüyor. Ancak geçmiş dedikodulara göre, telefon 7000 mAh kapasiteli büyük bir pil taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy F52 5G resmi belgelerde görüldü

Sızan taslaklara göre, Samsung Galaxy M12 çentikli bir ekrana sahip. Akıllı telefonun arkasında ise dörtlü bir kamera sistemi bulunuyor. USB-C girişinden şarj olacak telefonda 3.5 mm. kulaklık jakı da mevcut.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...