Samsung Galaxy M12 Bluetooth sertifikası aldı

Samsung, Galaxy M12 adını taşıyan yeni bir cihaz hazırlıyor. Bu cihazın CAD taslakları bir süre önce ortaya çıkmış ve bu sayede telefonun tasarımı görülmüştü. M12’nin çıkış tarihi konusunda Samsung’dan henüz bir açıklama gelmese de, telefonun Bluetooth sertifikası alması beklenen duyurunun pek uzak olmadığını gösteriyor.

Kayıtlarda M12’nin beş farklı versiyonu için sertifika alındığı anlaşılıyor. Bu versiyonlar SM-M127F_DS, SM-M127G_DS, SM-M127F, SM-M127F_DSN ve SM-F127G_DS model numaralarını taşıyor. Son cihazın F12 olabileceği düşünülse de, sertifikada M12 ismi açıkça belirtiliyor.

Ancak bu noktada Samsung’un da bir telefonu farklı pazarlarda farklı isimlerle piyasaya sürme geleneği olduğunu belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla telefonun bazı ülkelerde M12 bazı ülkelerde ise F12 adıyla satılması da sürpriz olmayacaktır.

Sertifikada Galaxy M12’nin teknik özellikleriyle ilgili bilgi verilmiyor. Sadece telefonda Bluetooth 5.0 desteğinin olacağı görülüyor. Ancak geçmiş dedikodulara göre, telefon 7000 mAh kapasiteli büyük bir pil taşıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo A55 4G sızıntısı tasarımı ve özellikleri gösteriyor

Sızan taslaklara göre, Samsung Galaxy M12 çentikli bir ekrana sahip. Akıllı telefonun arkasında ise dörtlü bir kamera sistemi bulunuyor. USB-C girişinden şarj olacak telefonda 3.5 mm. kulaklık jakı da mevcut.

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun