Samsung Galaxy cihazları için özel bir işlemci hazırlayacak

google news abone ol

Samsung Electronics Başkanı TM Roh, şirketin Galaxy cihazlarının ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir uygulama işlemcisi hazırlayacağını açıkladı. Roh, söz konusu bilgiyi Oyun Optimizasyon Servisi skandalı konusunda şirket çalışanlarıyla yapılan bir toplantı sırasında verdi. Söz konusu işlemcinin özellikleriyle ilgili detaylar henüz bilinmiyor.

Samsung’un Exynos işlemcilerinin de neredeyse Galaxy serisi cihazlara özel olduğu söylenebilir. Bu işlemciler Samsung dışında sadece Vivo ve Meizu gibi üreticilerin bazı cihazlarında boy göstermişti. Ancak Exynos işlemciler şirketin mobil cihaz birimiyle iş birliği içinde geliştirilmiyor.

Samsung’un mobil cihaz birimi, işlemcilerde hangi özelliklerin bulunacağı ve neye öncelik verileceği konusunda söz sahibi değil. Bu da Exynos işlemcilerin Samsung’un amiral gemisi telefonlarındaki performansını etkiliyor. Örneğin, S22 serisinde Exynos 2200 işlemcili cihazların performansının Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili cihazların arkasında kaldığı belirtiliyor.

Bazı Samsung Galaxy S22 Ultra sahipleri telefonun GPS sinyalinde problemler olduğundan şikayet ediyordu. Bu şikayetler de Exynos markasının imajına Oyun Optimizasyon Servisi skandalının üstüne ekstra zarar vermişti. Samsung’un yeni hamlesinin bu zararı ortadan kaldırmaya ve temiz bir sayfa açmaya yönelik olduğu söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR