Samsung Galaxy cihazları için iFixit ile tamir programı başlatıyor

google news abone ol

Apple bu yıl içinde kullanıcıların cihazlarını servise götürmeden tamir edebilmesini mümkün kılacak bir programı hayata geçirmeyi planlıyor. Samsung da Galaxy cihazları için benzer bir programı iFixit’in desteğiyle sunmaya hazırlanıyor.

Programın detayları belirsizliğini koruyor. Ancak program kapsamında kullanıcılara cihazların orijinal parçalarının ve tamir araçlarının ulaştırılacağı, aynı zamanda adım adım tamir rehberinin sunulacağı belirtiliyor. Arka panel camı, şarj girişleri ve ekran montaj materyalleri programda kullanıcılara ulaştırılacak parçalar arasında yer alıyor.

Programın ilk etapta Galaxy S20 ve S21 serilerini ve Tab S7 Plus tableti kapsaması bekleniyor. S22 Ultra gibi yeni modellerin ilk etapta programda olması beklenmiyor. Uzun vadede programa daha fazla cihazın dahil edileceği belirtilirken, kullanıcıların bozuk parçaları geri dönüşüm için Samsung’a gönderebileceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Samsung, evde tamir seçeneğini hem kolaylık hem de sürdürülebilirlik eksenli bir hamle olarak tanımlıyor. Kullanıcılar Samsung Galaxy cihazlarını elektronik atığa dönüştürmeden kendi imkanlarıyla onarma şansına sahip oluyor. Bunun “Tamir Hakkı” düzenlemesine ve savunmasına yönelik bir reaksiyon olarak değerlendirilebileceği de söylenebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR