Samsung Galaxy Buds Pro tanıtıldı: Aktif gürültü engelleme, 360 Audio, suya dayanıklılık

Samsung Galaxy Buds Pro, pek çok sızıntının ardından sonunda resmen gözler önüne çıktı. Galaxy S21 serisiyle birlikte Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılan kablosuz kulaklık, Galaxy Buds ailesinin en yeni üyesi olma özelliğini taşıyor.

Gürültü engelleme özelliğine sahip olan Galaxy Buds Pro, Buds Live ile Buds ve Buds Plus’ın tasarım unsurlarını birleştirerek yeni bir tasarım sunuyor. Samsung ortaya çıkan sonucun daha ergonomik olduğunun altını çiziyor. Ses kalitesinin arttığını belirten şirket, kulağa temasın azaldığını ve kulaklığın daha az çıkıntı yapacağını ifade etti.

Samsung, aktif gürültü engelleme özelliğini kullanışlı biçimde ilk defa Galaxy Buds Pro’da sunuyor. Galaxy Buds Live’da da bu özellik mevcut olsa da, açık tasarım nedeniyle gürültü engellemenin etkin biçimde işlemesi mümkün olmamıştı. Samsung, üçlü mikrofon sisteminin arka plan gürültüsünü yüzde 99 oranında azaltabileceğine dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Buds Live, aktif gürültü engelleme için yüksek ve düşük olmak üzere iki seviye sunuyor. Ortam sesi içinse dört farklı seviye mevcut. Böylelikle kullanıcılara dış dünyayla iletişim konusunda daha etkin bir kontrol imkanı sağlanıyor. Galaxy Buds Pro’da ses tespit özelliği de bulunuyor. Bu özellik kullanıcının konuşmaya başladığını algılıyor ve aktif gürültü engellemeden seçili ortam sesi moduna geçiş yapıyor. Kullanıcılar, Galaxy Buds Pro’nun normal işleyişe geri döneceği süreyi de belirleme imkanına sahip.

Samsung görüşme kalitesine vurgu yapmayı da ihmal etmiyor. Galaxy Buds Pro’da üç mikrofon ve ivme ölçer yardımıyla istenmeyen sesleri ayıklayan Voice Pickup Unit (Ses Kaldırma Birimi) isimli bir sistem bulunuyor. Dıştaki mikrofonlardan birisi, özellikle arka plan gürültüsünü bastırma görevini üstleniyor. Rüzgar sesini azaltmak için Samsung’un Wing Shield (Rüzgar Kalkanı) özelliği de Galaxy Buds Pro’da kullanıcıları bekliyor.

Samsung Galaxy Buds Pro Galaxy cihazları arasında kolaylıkla geçiş yapabilecek

Samsung, Galaxy Buds Pro’nun serinin en tatmin edici ses deneyimini sunduğunun altını çiziyor. 360 Audio özelliği altında Dolby Head Tracking (Baş Takibi) teknolojisini sunan Samsung, surround ses sistemleri gibi çok boyutlu bir deneyim oluşturabiliyor. Böylelikle kullanıcıların sesin yönünü hissetmesi mümkün hâle geliyor. Tüm Galaxy telefon ve tabletlerde kullanılabilecek olan 360 Audio’nun aktivasyonu Galaxy Wearable uygulaması üzerinden yapılabiliyor.

Galaxy Buds Pro, çok mikrofonlu ses kaydı gerçekleştirebiliyor. Bağlı Galaxy telefonla video kaydı yaparken insan sesleri de Samsung Galaxy Buds Pro ile kaydedilebiliyor. Söz konusu araçların Samsung Kamera uygulamasında çalıştığını hatırlatmakta fayda var.

samsung galaxy buds pro Galaxy Buds Pro, Galaxy cihazlar arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor. Yani tablette bir video izlerken telefona çağrı geldiğinde kulaklık otomatik olarak telefona bağlanıyor. Telefon konuşmasının tamamlanmasının ardından yeniden tablete dönülüyor.

Samsung Galaxy Buds Pro için üç renk seçeneği sunuluyor

Galaxy Buds Pro, IPX7 suya dayanıklılık sertifikasına sahip. Bu Galaxy Buds serisi için dayanıklılıkta zirve niteliği taşıyor. Kulaklık, 1 metre derinlikte 30 dakika boyunca çalışmaya devam ediyor. SmartThings Find uygulaması da Galaxy Buds Pro’nun yerini tespit etmeye yardımcı oluyor.

Aktif gürültü engelleme ve Bixby’yi sesle uyandırma özellikleri çalışırken, Galaxy Buds Pro için 5 saat pil ömrü vadediliyor. Şarj kutusuyla birlikte bu süre 18 saate çıkıyor. Söz konusu özellikleri kapatıldığında ise çalışma süreleri sırasıyla 8 saat ve 28 saate yükseliyor. 5 dakikalık bir şarj, Samsung Galaxy Buds Pro ile 1 saat boyunca müzik dinlemeyi mümkün kılıyor. Şarj kutusunun pili kablosuz olarak doldurulabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iPhone 12 ile dünyanın farklı ülkelerinden portreler, manzaralar ve diğer fotoğraflar

Samsung Galaxy Buds Pro için siyah, gümüş ve mor olmak üzere üç renk seçeneği sunuluyor. Kablosuz kulaklık Türkiye’de 15 Ocak’ta 1599 TL fiyat etiketiyle piyasaya çıkacak.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Realme C20 resmiyet kazandı: Helio G35, 5000 mAh pil

Realme, uygun fiyatlı cihazların bulunduğu C serisinin en yeni üyesini gözler önüne çıkardı. İlk olarak Vietnam'da satışa sunulan telefon Realme C20 adını taşıyor. Akıllı...

iPhone 12 ile dünyanın farklı ülkelerinden portreler, manzaralar ve diğer fotoğraflar

Apple'ın iPhone 12 serisi gelişmiş kamera sistemleri ve şirketin deyimiyle "bir akıllı telefondaki en hızlı çip" olan A14 Bionic ile tüm kullanıcılara güçlü bilişimsel...

Microsoft Edge için temalar, uyuyan sekmeler ve şifre yöneticisi

Microsoft bu hafta içinde Edge internet tarayıcısı için yeni ve renkli temalar çıkarıyor. Bunun yanı sıra internet tarayıcısı ve genel PC performansının artmasını sağlayan...

Honor V40 tanıtıldı: Dimensity 1000+, 50 MP kamera

Honor V40, birkaç ertelemenin ardından sonunda resmen gözler önüne çıktı. 5G destekli V40, Honor'un Huawei'den ayrılıp Shenzhen merkezli bir konsorsiyumun kontrolüne geçmesinin ardından tanıttığı...

Linux M1 işlemcili Mac bilgisayarlarda başarıyla çalıştırılıyor

Yeni bir Linux çalıştırma girişimiyle Apple'ın M1 işlemcili Mac bilgisayarlarında Ubuntu ilk kez çalıştırıldı. Güvenlik testi için iOS'in sanallaştırılmış bir versiyonunu sunan Corellium adlı...

Samsung Galaxy S21 Ultra Ön İnceleme: Yeni telefonla ilk 24 saat

Samsung'un geçen perşembe günü Unpacked etkinliğinde duyurusunu gerçekleştirdiği Galaxy S21 serisinin en üst seviyedeki modeli Galaxy S21 Ultra elimize ulaştı. Şu anda ön sipariş...

LG akıllı telefon pazarından çıkmayı değerlendiriyor

LG, neredeyse altı yıldır kesintisiz biçimde zarar etmesinin ve 5 milyar dolar harcamanın ardından akıllı telefon pazarından çıkma konusunu ciddi şekilde değerlendiriyor. The Korea...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Ana ekrana ekleyin

Ekle
×