Samsung’dan S Pen destekli OLED ekranlı dizüstü bilgisayarlar geliyor

Samsung, Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360 adını taşıyacağı söylenen iki dizüstü bilgisayar üstünde çalışıyor. SamMobile sitesinin haberine göre, bu dizüstü bilgisayarlar OLED paneller ve S Pen desteğiyle gelecek. Galaxy Book Pro 360’ta 5G desteğinin bulunacağı da belirtiliyor. Bu iki dizüstü bilgisayara dair ilk işaretler geçtiğimiz ay ortaya çıkan Bluetooth sertifikalarında görülmüştü.

SamMobile’ın haberinde OLED panellerin çözünürlükleri veya yenileme hızları konusunda detay verilmiyor. Ancak dizüstü bilgisayarların 13.3 ve 15.6 inç ekranlara sahip olacağı söyleniyor. Dolayısıyla Samsung Display’in önümüzdeki ay geniş ölçekli üretimine başlayacağı 14 inç 90 Hz OLED ekranın bu cihazlarda kullanılması beklenmiyor.

Bunlar Samsung’un S Pen destekli ilk dizüstü bilgisayarları olmayacak. Şirket daha önce Galaxy Book Flex 5G’de S Pen desteği sunmuştu. Ancak şirket kısa süre önce S21 Ultra ile birlikte iki yeni S Pen’i tanıtmıştı.

Telefondan ayrı satılan standart S Pen’e ilerleyen aylarda S Pen Pro’nun da katılması bekleniyor. S Pen Pro’da Bluetooth ve hava hareketleri desteği mevcut. Samsung, S Pen desteğini daha fazla cihaz kategorisine getirmeyi planladığı bir süre önce açıklanmıştı.

Samsung Galaxy Book Pro 360 ve Galaxy Book Pro’nun Intel Core i5 ve i7 işlemci seçenekleriyle geleceği söyleniyor. Galaxy Book Pro 360’ın “ikisi bir arada” bir cihaz olacağı ve tablet formunda da kullanılabileceği belirtiliyor. Önümüzdeki dönemde Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarlarına dair yeni detaylar duymak sürpriz olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
HP Spectre x360 16 inç OLED ekran seçeneğiyle yenileniyor

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Surface Laptop Studio tanıtıldı; Microsoft’un yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı

Microsoft, bugün, güçlü dizüstü bilgisayarlarından oluşan Surface Book serisinin halefi olan Surface Laptop Studio'yu duyurdu. Microsoft, amiral gemisi dizüstü bilgisayarı için tamamen yeni bir...

Surface Pro 8 tanıtıldı: 13 inç 120 Hz ekran, Thunderbolt 4

Microsoft'un bugün düzenlediği etkinlikte tanıttığı ürünlerden birisi de Surface Pro 8 oldu. Şirket, Intel işlemcili seride 2014 çıkışlı Surface Pro 3'ten bu yana ilk...

Surface Duo 2 5G desteği ve daha büyük ekranlarla geliyor

Microsoft, yeni çift ekranlı telefonu Surface Duo 2 ile katlanabilir Android cihaz pazarında şansını bir kez daha deniyor. Duo 2 tasarım bakımından ilk modelden...