Teknoloji

Metal kasalı Samsung Galaxy Alpha’ya ait yeni fotoğraflar sızdı

samsung-galaxy-alpha-1-040814

Samsung’un Galaxy Alpha adında metal kasalı bir akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair dedikodular son dönemde iyice ivme kazanmış durumda. Ortaya çıkan fotoğraflar da bu cihazın varlığını doğrular nitelikte. Samsung’un Galaxy Alpha’yı ağustos ayında piyasaya sürerek eylülde çıkması beklenen Apple iPhone 6’nın satışlarını baltalamak istediği iddia edilirken, Çin’in popüler sosyal medya mecralarından Weibo’da yayınlanan yeni fotoğraflarda da Galaxy Alpha daha net biçimde görülüyor. Beyaz renkli telefonun etrafındaki metal çerçeve göze çarparken, cihaz tasarımıyla akıllara bir nebze de olsa iPhone 5s’i getiriyor.

Samsung Galaxy Alpha’nın bundan iki yıl önce piyasaya çıkan Galaxy S3 gibi 4.7 inç bir ekrana sahip olması, ancak bu ekranın çözünürlüğünün Galaxy S3’ünkine göre daha yüksek olması bekleniyor. 32 GB dahili hafızaya sahip olacağı söylenen akıllı telefon için microSD kart desteğinden söz edilmezken, nano-SIM kart ve 4G LTE bağlantısı cihazın diğer özellikleri arasında sayılıyor.

samsung-galaxy-alpha-2-040814

Galaxy Alpha’nın Galaxy S5’in farklı bir versiyonu olarak lanse edilmesi de ihtimaller arasında gösteriliyor. Galaxy S5’in parmak izi tarayıcısının Galaxy Alpha’da da bulunacağı belirtilirken, Galaxy Alpha için kalp atış hızı sensöründen bahsedilmiyor. Arka panelde Samsung’un suni deri kullanımını sürdürmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER