Samsung Galaxy A9 Qualcomm Snapdragon 620 işlemciyle gelebilir

samsung-galaxy-a9-benchmark-231115

Samsung Galaxy A9 akıllı telefona dair çeşitli bilgiler, geçtiğimiz aylarda internete sızmıştı. Bu sızıntıların sonuncusu ise Geekbench benchmark testleri sayesinde ortaya çıktı. Söz konusu testte Samsung Galaxy A9 “SM-A9000” kod numarasıyla anılıyor.

Benchmark testine göre, Samsung Galaxy A9 Qualcomm Snapdragon 620 işlemciyle birlikte geliyor. Bu işlemci dört Cortex A72 ve dört Cortex A53 çekirdeği barındırıyor. Tek çekirdekte 1446 puanlık bir benchmark skoru elde eden yonga seti, birden fazla çekirdek değerlendirmeye alındığında 4134 puana ulaşıyor.

Benchmark testi Samsung Galaxy A9 için 2758 MB RAM ve Android 5.1.1 işletim sistemini işaret ediyor. A serisinin en yeni üyesi olacak telefonun kısa bir süre içinde duyurulması bekleniyor.

Daha önce Samsung Galaxy A3, A5 ve A8’e ait olduğu söylenen benchmark testleri internete sızmıştı. Bu testlerde Galaxy A3’te Exynos 7580, A5’te Exynos 7, A8’de ise Qualcomm Snapdragon S615 işlemci kullanıldığı görülmüştü. Qualcomm Snapdragon 620 işlemcinin varlığıyla serisinin en gelişmiş telefonu olacağını belli eden Samsung Galaxy A9’un ekran boyutu ve dahili hafıza gibi özellikleri konusunda henüz somut bilgiler bulunmuyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun